Profesionālās vidējās izglītības programma PRODUKTU DIZAINS (33 214 00 1)


Īstenošanas ilgums – 4 gadi, uzņem izglītojamos ar pabeigtu pamatizglītību.

  2 gadi, uzņem izglītojamos ar pabeigtu vidējo izglītību.

KĻŪSTI PAR PRODUKTU DIZAINERA ASISTENTU, IEGŪSTI PROFESIONĀĻA KVALIFIKĀCIJU 3. LĪMENĪ

M E T Ā L S

MĀCĪBU PROCESĀ TU sapratīsi kompozīcijas likumsakarības un iegūsi prasmi dažādu metālu apstrādē. Tu darbosies ar krāsainiem metāliem un to sakausējumiem, kā arī dārgmetāliem, pratīsi iekļaut savā dizaina darbā citus materiālus – pusdārgakmeņus, emaljas, sintētiskos materiālus.

TAVĀ RĪCĪBĀ BŪS darbnīca ar visām iekārtām un darbarīkiem, kas nepieciešami Produktu dizaina izglītības programmas apgūšanai – lodēšanai nepieciešamie rīki, virpošanas iekārtas, liešanas iekārtas.

PĒC MĀCĪBĀM TU pratīsi izgatavot sarežģītus autordarbus, strādāt kā meistars,  izkopsi individuālo stila un gaumes izjūtu, atbildības sajūtu.

TU KĻŪSI par pieprasītu dizaineri vai patstāvīgu metālmākslinieku.

K O K S

MĀCĪBU PROCESĀ TU  sapratīsi kompozīcijas likumsakarības un iegūsi prasmi dažādu kokmateriālu apstrādē. TU DARBOSIES modernu mēbeļu projektēšanā un izgatavošanā, TU APGŪSI dažādu stilu ornamentu veidošanu un to griešanu kokā, koka virpošanu, rotaļlietu izgatavošanu, vides un interjera objektu izveidi.

TAVĀ RĪCĪBĀ BŪS aprīkota darbnīca ar visām iekārtām un darbarīkiem, kas nepieciešami koka izstrādājumu dizaina plānošanai, projektēšanai un izgatavošanai – 3 asu CNC frēze, universālais zāģis, biezum ēvele, iekārtas slīpēšanai, rokas instrumenti.

PĒC MĀCĪBĀM TU pratīsi skicēt, projektēt, izgatavot sarežģītus autordarbu maketus un izgatavot oriģinālus meistardarbus, iegūsi spējas kritiski izvērtēt piedāvājumu un to kvalitāti, izkopsi individuālo stila un gaumes izjūtu, atbildības sajūtu.

K E R A M I K A

MĀCĪBU PROCESĀ TU iegūsi izpratni par Latgales tradicionālo keramiku un modernas keramikas tendencēm. Tu darbosies ar trauku virpošanu, veidošanu un formu liešanu, māla un porcelāna apgleznošanu, dārza keramikas izgatavošanu.

TAVĀ RĪCĪBĀ BŪS aprīkota darbnīca ar visām iekārtām un darbarīkiem, kas nepieciešami keramikas izstrādājumu dizaina plānošanai, projektēšanai un izgatavošanai – virpas un mufelis.

PĒC MĀCĪBĀM TU pratīsi skicēt, projektēt un izgatavot keramikas dizaina produktus, profesionāli pārzinot materiālus.

RMDV TU APGŪSI vidusskolas vispārizglītojošos mācību priekšmetus. Pēc absolvēšanas vari turpināt studijas kādā no Latvijas vai pasaules augstskolām, kā arī pieteikt sevi darba tirgū kā patstāvīgu profesionāli.

TEKSTILS

TU IEMĀCĪSIES zīmēt un gleznot, skicēt tekstildizaina paraugus, sagatavot to projektus, izmantojot datortehnikas, izgatavo ekskluzīvus, funkcionālus un ilgtspējīgus tekstildizaina priekšmetus un pratīsi prezentēt tos.

TU IEGŪSI augstas amatniecības prasmes dažādās tekstitehnikās.

MĀCĪBU LAIKĀ TU APGŪSI dizaina procesu – apzināsies lietotāja vajadzības, veiksi analogu, pielietojamo materiālu un tehnisko risinājumu izpēti, apgūsi vienkāršas pētniecības metodes. Jau pirmajā kursā attīstīsi izpratni par dizaina idejas radīšanu, kompozīciju, formveidi, dažādiem materiāliem un tehnoloģijām.

TU PRATĪSI izgatavot oriģinālus tekstildarbus, pielietojot audumu apgleznošanas, apdrukas un filcēšanas tehnikas, aušanu un šūšanas pamatus, tekstilaplikāciju veidošanas un tekstiltehniku sintēzes paņēmienus, netradicionālu materiālu izmantošanu dizaina radīšanā.


ATRODAMIESKONTAKTI


Adrese: Baznīcas 34A, Rēzekne, LV-4601

Tālruņi:

26660405 (direktore)

64622676; 20242878 (lietvedība)

26462211 (mācību daļa)

64622732; 29126443 (grāmatvedība)

27822265 (mākslas skola)

29349279 (dienesta viesnīca)

e-pasts: pasts@rmdv.lv


SEKO MUMS

© 2021 RĒZEKNES MĀKSLAS UN DIZAINA VIDUSSKOLA