Profesionālās vidējās izglītības programma MĀKSLAS (33 211 01 1)


Īstenošanas ilgums – 4 gadi, uzņem izglītojamos ar pabeigtu pamatizglītību.

KĻŪSTI PAR VIZUĀLĀS MĀKSLAS SPECIĀLISTU, IEGŪSTI PROFESIONĀĻA KVALIFIKĀCIJU 3. LĪMENĪ

G L E Z N I E C Ī B A / GRAFIKA

MĀCĪBU PROCESĀ TU IEMĀCĪSIES gleznot klusās dabas, ainavas, portreta, figūras zīmējumus un gleznojumus, apgūsi akrila, eļļas un akvareļkrāsu tehnikas. Zīmēšanā – zīmuļa un mīksto zīmēšanas materiālu tehnikas. Veicot radošās kompozīcijas, iepazīsi akadēmisko un laikmetīgo stilus.

TU izkopsi savu rokrakstu grafikas tehnikās: augstspiede (linogravīra, kokgriezums), dobspiede (oforts), gludspiede, apgūsi arī fotogrāfijas, datorgrafikas un tēlniecības pamatus.

Kā vizuālās mākslas speciālists TU SPĒSI plānot mākslas darba izveidi no ieceres brīža līdz gatavam eksponēšanai izvēlētajai mērķauditorijai, strādājot komandā vai individuāli.

T Ē L N I E C Ī B A

TU APGŪSI modernu, vides tēlniecības objektu projektēšanu, maketēšanu un īstenošanu materiālā.

PĒC MĀCĪBĀM TU SPĒSI realizēt radošas kompozīcijas, mākslas darbus, kas izgatavoti dažādos materiālos un mūsdienīgās tehnoloģijās. PRATĪSI veidot maketus, APGŪSI klasiskās tēlniecības pamatus.

IEGŪSTOT DIPLOMU, TU VARI pieteikt sevi kā patstāvīgu un profesionālu tēlnieku, īstenojot projektus. Veikt vizualizēšanas un konsultēšanas funkcijas muzejos, galerijās, reklāmas un dizaina birojos, izdevniecībās, valsts un pašvaldības iestādēs, ar mākslu saistītās iestādēs.

FOTO

TU APGŪSI fotogrāfijas vēsturi, foto un video žanru stilistiku un kompozīciju. Mācību laikā iepazinies ar mūsdienu aktuālajām tendencēm fotomākslā, TU spēsi REALIZĒT foto mākslas darbus dažādos žanros. TU APGŪSI klasiskās fotogrāfijas pamatus. Izmantojot dabīgo un studijas apgaismojumu, veidosi dažādas kompozīcijas ar jauniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, piemēram, fotoglezniecība, skanogrāfija, cianotipija.


ATRODAMIESKONTAKTI


Adrese: Baznīcas 34A, Rēzekne, LV-4601

Tālruņi:

26660405 (direktore)

64622676; 20242878 (lietvedība)

26462211 (mācību daļa)

64622732; 29126443 (grāmatvedība)

27822265 (mākslas skola)

29349279 (dienesta viesnīca)

e-pasts: pasts@rmdv.lv


SEKO MUMS

© 2021 RĒZEKNES MĀKSLAS UN DIZAINA VIDUSSKOLA