Mirklis Ingas Onževas personālizstādē

29. septembris, 2021

Izstādes atklāšana gleznotājam ir kā koncerts mūziķim. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas gleznošanas pedagoģe Inga Onževa radošo devumu mākslā prezentēja personālizstādē “Saikne”.
Mūzika, Bērnība, Mīlestība. Trīs pilnības simboli, kas vibrē gleznās, un tos vieno gleznotājas atmiņas. Mūzika vienmēr bija klātesoša Ingas Onževas bērnībā, jo mamma pasniedza mūziku un mūzikas skola bija neatņemama bērnības daļa. Un tā mīlestība, kas tika dota un ņemta, turpinās arī šobrīd, tā tiks dota un ņemta līdz mūžības otrai pusei, kas galu galā izrādās pirmsākums.

Radošie darbi ceļo

22. septembris, 2021

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas diplomandu radošie darbu ir apskatāmi Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā. Izstādes atklāšanā piedalījās Lubānas Mākslas skolas audzēkņi, iepazīstot RMDV piedāvātās izglītības programmas un skolas absolventu radošo veikumu. Ainavas audeklā un uz veca finierējuma rada pārdomas par arhitektūras formu mijiedarbību ar cilvēka ikdienas sadzīvi. Sēdspilvenu izpildes tehnoloģija demonstrē modernas tekstila tehnikas, turpretim reklāmas izglītības programmas diplomdarba risinājums – skolēna dienasgrāmata – atrod līdzsvaru starp darba pierakstiem un origami veidojumiem.

Jauniešu darbos atspoguļojas mākslas un dizaina vidusskolā mācību gados iegūtās zināšanas, kas mijas ar personīgo brīvības sajūtu un izaicinājumu uz eksperimentu.  RMDV piedāvā jauniešiem apgūt radošās industrijas, studējot keramikas, metāla, apģērbu vai tekstilizstrādājumu dizaina specialitātē, koka izstrādājumu dizainā, foto, mākslu un restaurācijas izglītības programmās. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola ir jaunrades un radošās izglītības centrs Austrumlatvijā, mācot jauniešiem būt brīviem un radošiem mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē. Izstāde skatāma līdz 2021. gada 17. decembrim Lubānas tūrisma un kultūras mantojuma centrā.

RMDV absolventu darbi skatāmi vairākās vietās

09. jūnijs, 2021

Nāciet un baudiet Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 2021.gada absolventu kvalifikācijas darbus!

Tie būs skatāmi vairākās vietās:

  • Latgales Kultūrvēstures muzejā, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē
  • Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, Baznīcas ielā 34A
  • Rēzeknes pilsētas dienesta viesnīcā, Atbrīvošanas alejā 92. Lai apmeklētu darbu izstādi viesnīcā, iepriekš jāpiesakās pa tālruni 66920000.

Laipni gaidīti!

RMDV skolotājas un māksliniece Agras Ritiņas izstāde Rīgā

14. decembris, 2020

Mūsu skolotājas un mākslinieces Agras Ritiņas gleznu izstāde ,,Dabas notikums’’ no 1.decembra ir aplūkojama grāmatu nama ,,Valters un Rapa” galerijā, Aspazijas bulvārī 24, Rīgā. Agra Ritiņa šogad saņēma ,,Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavas glezniecībā” laureātes diplomu. Konkursa pamatā ir Latvijas mākslā saglabāt un attīstīt ainavu glezniecības žanru, popularizējot šī žanra māksliniekus.
,,10 gleznas, kas aizvilina sajūtās, katram savādākās, personīgās, vārdos neizsakāmās. Aizvilina sagaidīt savu dabas notikumu un sameklēt savu pļavu, laukus, kokus, ziedus’’ – tā norāda izstādes rīkotāji.
Agras Ritiņas izstāde Rīgas grāmatu nama ,,Valters un Rapa” galerijā būs skatāma līdz nākamā gada 15.janvārim.

Rudens izstādē aplūkojami arī RMDV jauniešu mākslas darbi

30. novembris, 2020

Valsts svētkos 18.novembrī, ik gadu tiek vērta Rudens izstāde Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē.  Šogad tai dots nosaukums – Latgales Mākslas izstāde ,,Rudens 2020. Apvārsnis. Debešu puse.”.

Katru gadu šajā izstādē piedalās Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas mācībspēki: Osvalds Zvejsalnieks, Elga Paura, Anatolijs Zelčs, Vjačeslavs Fomins, Jānis Plivda, Gundega Strautmane, Inga Onževa, Agra Ritiņa, Jolanta Jonikāne, Anita Bernāne. Latgales mākslinieku pulkam ik gadu pievienojas jauni talanti, kas ir pabeiguši Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu,  arī vēl šobrīd studējošie: Aleksandra Kuksinoviča ar grafikas darbu sēriju ,,Horus”, ,,Set”, ,,Ra”, ,,Sehmet”, ,,Toth”, Harijs Ločmelis ar tēlniecības objektu ,,Uz steķa”, pagājušā gada absolvente Kristīne Iļjina ar tēlniecības un skaņu objektu ,,Underground”. Daudzi RMDV jaunieši turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē.  Vairāki no viņiem jau ieņem stabilu vietu Latgales mākslas platformā: Viktorija Grappa, Sintija Šadurska, Tatjana Višņakova.

Izstādi var apskatīt līdz 19.decembrim. Muzejs ir izveidojis arī virtuālo izstādes katalogu, ko var apskatīt Latgales Kultūrvēsturs muzeja Facebook lapā.

 

Agra Ritiņa

RMDV skolotāja, māksliniece

 


ATRODAMIESKONTAKTI


Adrese: Baznīcas 34A, Rēzekne, LV-4601

Tālruņi:

64622676; 20242878 (lietvedība)

26462211 (mācību daļa)

64622732; 29126443 (grāmatvedība)

27822265 (mākslas skola)

29349279 (dienesta viesnīca)

e-pasts: rmv@inbox.lv


SEKO MUMS

© 2021 RĒZEKNES MĀKSLAS UN DIZAINA VIDUSSKOLA