Fotogrāfiju izstāde “Klimats, Namībija un laime”

09. jūnijs, 2022

20.05.-14.06.2022.

Jānis Staris par sevi saka, ka mācās fotografēt jau 40 gadus, savulaik ir studējis meža zinības, laiku pa laikam dodas pārgājienos un ārzemju ceļojumus labprāt iemūžina fotogrāfijās.

Izstādē “Klimats, Namībija un laime” aplūkojamas krāšņas lielformāta fotogrāfijas, kas tapušās pērnā gada trīs nedēļas ilgā ceļojuma laikā tālajā Āfrikā, Namībijā.

Tiekoties ar mūsu audzēkņiem, autors sniedza nelielu, bet pietiekami izglītojošu un ieinteresējošu stāstījumu par mums tik tālo un eksotisko zemi, tās iedzīvotājiem, precīzāk, par vienu no Namībijas lopkopju ciltīm – himbām. Lai cik tas pirmajā brīdī neliktos neticami un savādi, bet mums ir līdzīgi risināmi jautājumi: arī Āfrikā ir aktuāli ar klimatu, bioloģisko daudzveidību, ekoloģisko dzīvesveidu saistīti jautājumi.

Bija interesanti uzzināt par himbu dzīvesveidu, viņi ir teju CO2 neitrāli, viņi nemazgājas, neģērbjas, nesildās, neskolojas, nelasa, neraksta, nelieto (gandrīz nemaz) elektriskās ierīces, nepērk mantas, nebrauc, nelido, viņiem nav betona un stikla, viņi nepatērē fosilos resursus. Bet vai tāpēc himbas ir mazāk laimīgi par mums?

AKVARELIS. ELGAS PAURAS AUDZĒKŅI.

26. aprīlis, 2022

27.04. plkst.11.00 RMDV BALTAJĀ ZĀLĒ sveicam ELGU PAURU jubilejā.

Elga Paura ir  meistars Latgales un Latvijas akvareļglezniecībā. Ūdenskrāsas plūst un piesātinās sulīgā krāsu laukumā, aizsākot klusās dabas vai monumentālas ainavas stāstu. Nejaušība niansēs un  precīzi komponēta  skrāpējumu faktūra paver Elgas Pauras iekšējās pasaules garīgo dimensiju.  

Elgas Pauras glezniecības meistarību piedzīvoja vairākas Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu paaudzes. RMDV Baltajā zālē ir apskatāmi skolas fondos glabātie mākslinieces audzēkņu darbi. Ik darbā jūt SKOLU šī vārda dižākajā nozīmē. Skolotājs iedvesmo, rāda tehniku, bet plūdums, krāsu jutība ir individuāla.  

Raksturīgi, ka daudziem darbiem nav saglabājies autora paraksts. Mācību laikā šķiet nenozīmīgi uzlikt savu vārdu uz akvareļa. Tāpēc katrā neparakstītajā darbā mēs meklējam skolotāja garīgo pieskārienu, ticot, ka skolēns ir palicis skolotāja atmiņā – reizēm zūd vārdi, bet otas vilciens, krāsas plūdums paliek atmiņā.  

Kādēl ir tik maz akvareļgleznotāju?  

Aklvarelis ir izaicinošs. Tas vēlas brīvību, bet īsts meistars brīvību prot līdzsvarot ar domas skaidrību. Akvarelis ir tiekšanās uz dzidrumu, uz spēju gavilēt par nejaušību. Tas pieprasa darba noformējumu, kas pats par sevi jau ir sarežģīts un trausls. Un, galvenais, akvarelis pieprasas ilgstošu gleznošanu, rokas un koncentrēšanās treniņu. To nevar izlabot, jo tas ir vienreizējs. 

Aicinām baudīt Elgas Pauras darbus LKM.

MĀCĪBU DARBU IZSTĀDE

31. marts, 2022

Plakātu veidoja Māra Zīliņa.

IZSTĀDE “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, sadarbībā ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju.

10. marts, 2022

RMDV Baltajā zālē – ainavas. Mākslinieki ļauj mums ielūkoties daudzveidībā. Gan sižetiskajā, gan tehniskajā. Bet vissvarīgāk – aicina nesteigties un iedziļināties sajūtu niansēs. Darbu nav daudz, tā ir pavisam maza daļa no izstādes, kas notika Rīgā sv.Pētera baznīcā. Bet te ir gan mirkļa tvērums, gan ainava kā mūžība, kas nekad nebeidzas. Fragmentārisms un impresionisma sajūtas, fotoreālisms un laika apstāšanās, atpazīstams skats un mākslinieka iekšējā ainava. Krāsa un nekrāsa.

RMDV Mākslas skolas izstāde

07. marts, 2022


ATRODAMIESKONTAKTI


Adrese: Baznīcas 34A, Rēzekne, LV-4601

Tālruņi:

26660405 (direktore)

64622676; 20242878 (lietvedība)

26462211 (mācību daļa)

64622732; 29126443 (grāmatvedība)

27822265 (mākslas skola)

29349279 (dienesta viesnīca)

e-pasts: pasts@rmdv.lv


SEKO MUMS

© 2021 RĒZEKNES MĀKSLAS UN DIZAINA VIDUSSKOLA