RMDV absolventu darbi skatāmi vairākās vietās

09. jūnijs, 2021

Nāciet un baudiet Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 2021.gada absolventu kvalifikācijas darbus!

Tie būs skatāmi vairākās vietās:

  • Latgales Kultūrvēstures muzejā, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē
  • Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, Baznīcas ielā 34A
  • Rēzeknes pilsētas dienesta viesnīcā, Atbrīvošanas alejā 92. Lai apmeklētu darbu izstādi viesnīcā, iepriekš jāpiesakās pa tālruni 66920000.

Laipni gaidīti!

RMDV skolotājas un māksliniece Agras Ritiņas izstāde Rīgā

14. decembris, 2020

Mūsu skolotājas un mākslinieces Agras Ritiņas gleznu izstāde ,,Dabas notikums’’ no 1.decembra ir aplūkojama grāmatu nama ,,Valters un Rapa” galerijā, Aspazijas bulvārī 24, Rīgā. Agra Ritiņa šogad saņēma ,,Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavas glezniecībā” laureātes diplomu. Konkursa pamatā ir Latvijas mākslā saglabāt un attīstīt ainavu glezniecības žanru, popularizējot šī žanra māksliniekus.
,,10 gleznas, kas aizvilina sajūtās, katram savādākās, personīgās, vārdos neizsakāmās. Aizvilina sagaidīt savu dabas notikumu un sameklēt savu pļavu, laukus, kokus, ziedus’’ – tā norāda izstādes rīkotāji.
Agras Ritiņas izstāde Rīgas grāmatu nama ,,Valters un Rapa” galerijā būs skatāma līdz nākamā gada 15.janvārim.

Rudens izstādē aplūkojami arī RMDV jauniešu mākslas darbi

30. novembris, 2020

Valsts svētkos 18.novembrī, ik gadu tiek vērta Rudens izstāde Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē.  Šogad tai dots nosaukums – Latgales Mākslas izstāde ,,Rudens 2020. Apvārsnis. Debešu puse.”.

Katru gadu šajā izstādē piedalās Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas mācībspēki: Osvalds Zvejsalnieks, Elga Paura, Anatolijs Zelčs, Vjačeslavs Fomins, Jānis Plivda, Gundega Strautmane, Inga Onževa, Agra Ritiņa, Jolanta Jonikāne, Anita Bernāne. Latgales mākslinieku pulkam ik gadu pievienojas jauni talanti, kas ir pabeiguši Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu,  arī vēl šobrīd studējošie: Aleksandra Kuksinoviča ar grafikas darbu sēriju ,,Horus”, ,,Set”, ,,Ra”, ,,Sehmet”, ,,Toth”, Harijs Ločmelis ar tēlniecības objektu ,,Uz steķa”, pagājušā gada absolvente Kristīne Iļjina ar tēlniecības un skaņu objektu ,,Underground”. Daudzi RMDV jaunieši turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē.  Vairāki no viņiem jau ieņem stabilu vietu Latgales mākslas platformā: Viktorija Grappa, Sintija Šadurska, Tatjana Višņakova.

Izstādi var apskatīt līdz 19.decembrim. Muzejs ir izveidojis arī virtuālo izstādes katalogu, ko var apskatīt Latgales Kultūrvēsturs muzeja Facebook lapā.

 

Agra Ritiņa

RMDV skolotāja, māksliniece

 

RMDV Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Starojums” Latgales Kultūrvēstures muzejā

04. marts, 2020

Katru gadu Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas skolas audzēkņu darbu veikums tiek parādīts plašākai apskatei.

Šogad esam veikuši ļoti dažādus uzdevumus. Valsts konkursa tēma ir saistīta ar telpas izgaismošanas jautājumiem, un sajūtām, kuras mēs varam radīt bez priekšmetiskās vides attēlošanas.

Audzēkņi ir pētījuši, eksperimentējuši ar gaismu, tāpēc savu izstādi nosaucām par starojumu.

Izstādē ir gan kompozīcijas darbi ar cilvēka figūru noteiktā telpā, gan darbi, kuros parādīta dekoratīva, sapņaina vide.

Audzēkņi ir centušies nodot skatītājam savas emocijas, asociācijas par noteiktām tēmām, izmēģinājuši dažādus materiālus un apliecinājuši savas prasmes.

Izstādē, kā vienmēr, parādam iepriekšējā mācību gada nobeiguma darbus un veltām uzmanību savu audzēkņu sasniegumiem visos mācību priekšmetos.

 

RMDV MS vadītāja Kristīne Binduka

 

Afisha


ATRODAMIESKONTAKTI


Adrese: Baznīcas 34A, Rēzekne, LV-4601

Tālruņi:

64622676; 20242878 (lietvedība)

26462211 (mācību daļa)

64622732 (grāmatvedība)

27822265 (mākslas skola)

29349279 (dienesta viesnīca)

Fakss: 64622676

e-pasts: rmv@inbox.lv


SEKO MUMS

© 2021 RĒZEKNES MĀKSLAS UN DIZAINA VIDUSSKOLA