Erasmus +. Katram savs pieredzes stāsts

22. marts, 2022

28. februārī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notika tiešsaistes lekcija “Erasmus+ – atspēriena punkts mērķu sasniegšanai”, kurā RMDV bibliotekāre un audzinātāja Iveta Ratnika pastāstīja par Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas dalību mobilitātes projektā Erasmus+ no 2007. – 2020. gadam, kā arī savu un audzēkņu pieredzi braucienos uz Īriju un Portugāli. Lekcijas/prezentācijas nosaukums bija “Erasmus+. Katram savs pieredzes stāsts.” Lekcija notika projekta  “Europe Direct Austrumlatgale” ietvaros un tā ievada Eiropas Jaunatnes gadam plānotos pasākumus. Programma Erasmus+ ir Eiropas Savienības programma, kas atbalsta izglītības, profesionālās apmācības, jaunatnes un sporta jomas Eiropā. 

No 2007. – 2020  gadam notika 38 braucieni, kur devās 234 izglītojamie, viņu pavadoņi un arī pedagogi. Dalībniekus uzņēma 22 partneri 12 valstīs – Itālijā, Īrijā, Lielbritānijā, Lietuvā u.c. Eiropas valstīs. Iveta Ratnika pastāstīja par savu pieredzi mobilitātes braucienā uz Īriju, kā arī parādīja prezentāciju par jauniešu iespaidiem Portugālē, kur viņi apmeklēja teorētiskās un praktiskās nodarbības, pilnveidoja svešvalodas prasmes, iepazina citu tautu kultūru un tradīcijas, tikās ar citu valstu jauniešiem, kā arī brīvajā laikā lietderīgi atpūtās. 

2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, un tajā īpaša uzmanība tiks vērsta Eiropas jauniešu lomai labākas, izglītotākas, iekļaujošākas un digitālākas nākotnes veidošanai. Turpmākajos gados jauniešiem tiks sniegtas vēl plašākas iespējas mācīties, pilnveidoties un iesaistīties dažādos pasākumos visā Eiropā. Iveta Ratnika pastāstīja par nākotnes iespējām, mācoties RMDV, piedalīties šajā projektā. Tā ir arī iespēja piesaistīt vairāk jauniešu skolai.  

Turpmāk mobilitātes braucienos plānots doties līdz pat 27 plūsmām gadā. Tajos varēs doties gan vidusskolas posma izglītojamie un pedagogi, gan profesionālās mākslas ievirzes skolas audzēkņi. Mobilitātes braucieni tiek plānoti trīs virzienos – uz skolām, kur tiek apgūta mākslas un izglītības digitalizācija; uzņēmējspēju attīstība; uz skolām, kas izceļas ar īpašām un interesantām idejām mākslas apgūšanas jomā. Organizējot braucienus, priekšroka tiks dota augsti attīstīta dizaina Skandināvijas valstīm. 

RMDV bibliotekāre un audzinātāja Iveta Ratnika

Rēzeknes pilsētas jauniešu radošajā veidošanas darbnīcā: “DeKORS X DeKOLS”.

01. decembris, 2020

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Audzēkņu padome aicina jauniešus attālināti piedalīties Rēzeknes pilsētas jauniešu radošajā veidošanas darbnīcā: “DeKORS X DeKOLS”.

Uzzīmē 1 vai vairākas skices 8cm x 8cm (ar roku vai izmantojot grafiskās programmas)
Iesūti tās līdz 20.12.2020. uz gunta.tjanginska@rmdv.lv
Tavs zīmējums tiks pārnests ar dekola palīdzību uz keramikas izstrādājumiem (dekoratīvajām flīzītēm, auskariem, piekariņiem, magnētiņiem u.c.) un apdedzināts.
Gatavos darbiņus varēsi saņemt Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā.

„Šis projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”.

INFO: Gunta Tjanginska

Plakāts: Gundega Strautmane

 

Rēzeknes pilsētas jauniešu radošā gleznošanas darbnīca “WOW PAINTING!”

16. oktobris, 2020

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā 16.10.2020. notika Rēzeknes pilsētas jauniešu radošā gleznošanas darbnīca “WOW PAINTING!” Darbnīcas laikā tās dalībnieki iepazīnās ar gleznošanas piederumiem, apguva vairākas gleznošanas tehnikas, guva priekšstatu par to, kas ir glezniecība, kādas ir pamata, atvasinātās un trešās pakāpes krāsas, kas ir krāsu piesātinājums, iemācījās sajaukt krāsas, iepazina klātienē krāsu apli. Savā radošajā uzdevumā jaunieši gleznoja  ziedus, balstoties uz pretkrāsu likumu, izmantoja krāsu jaukšanas likumsakarības.  Gleznošanas darbnīcas rezultātā tapa brīnišķīgi, koši darbi. Meistarklasi vadīja gleznošans skolotāja Inga Onževa.

Šis projekts tiek īstenots Jauniešu mazo biznesa projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”.

INFO: Gunta Tjanginska

WOW PAINTING!

12. oktobris, 2020

Rēzeknes pilsētas jauniešu radošā gleznošanas darbnīca “WOW PAINTING!”

05. oktobris, 2020

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Audzēkņu padome aicina jauniešus pieteikties Rēzeknes pilsētas jauniešu radošajai gleznošanas darbnīcai “WOW PAINTING!” Darbnīcas laikā tās dalībnieki iepazīsies ar darbam nepieciešamajiem materiāliem (otiņām, to veidiem, krāsām, kartonu), tehnisko nodrošinājumu (molbertiem), apgūs vairākas gleznošanas tehnikas, gūs priekšstatu par to, kas ir glezniecība, pamata, atvasinātās un trešās pakāpes krāsas, krāsu piesātinājums, mācīsies sajaukt krāsas, iepazīs klātienē krāsu apli. Savā radošajā uzdevumā attēlos ziedu kompozīciju, balstoties uz pretkrāsu likumu, izmantos krāsu jaukšanas likumsakarības.  Gleznošanas darbnīcas mērķis –radīt jauniešos sapratni par krāsām un to pielietojumu glezniecībā.

Pieteikumus līdz 15.10.2020. sūtiet uz gunta.tjanginska@rmdv.lv

Šis projekts tiek īstenots Jauniešu mazo biznesa projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”.

INFO: Gunta Tjanginska


ATRODAMIESKONTAKTI


Adrese: Baznīcas 34A, Rēzekne, LV-4601

Tālruņi:

26660405 (direktore)

64622676; 20242878 (lietvedība)

26462211 (mācību daļa)

64622732; 29126443 (grāmatvedība)

27822265 (mākslas skola)

29349279 (dienesta viesnīca)

e-pasts: pasts@rmdv.lv


SEKO MUMS

© 2021 RĒZEKNES MĀKSLAS UN DIZAINA VIDUSSKOLA