RMDV saņem Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola (RMDV) kā vienīgā profesionālās vidējās izglītības iestāde Latvijā saņēmusi Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu. Šogad Eiropas Komisija balvu piešķīrusi kopumā 98 Erasmus+ projektiem no visas Eiropas, tostarp četrām izglītības iestādēm Latvijā – pa vienai pirmsskolu, pamatskolu, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības  iestāžu grupā. Balvu  savā grupā saņēma arī Preiļu Valsts ģimnāzija, Gulbenes sākumskola un Dobeles speciālās pirmsskolas izglītības iestāde “Valodiņa”. 

Prestižo balvu RMDV saņēma par projektu “Eiropas mākslas un dizaina skolu labā pieredze karjeras atbalsta sekmēšanā”. Projekts deva iespēju 16 jauniešiem praktizēties pie darba devējiem Portugālē un Lietuvā, savukārt septiņi pedagogi smēlās pieredzi pie kolēģiem Īrijā, Vācijā un Lietuvā. Kamēr audzēkņi ārzemju prakses laikā apguva dažādas datorprogrammas un izstrādāja konkrētus uzdevumus, piemēram, mājas interjera vai dārza ainavas dizaina projektus, tikmēr skolotāji iepazina ārvalstu skolu atbalsta iespējas karjeras izglītībā un jauniešu ceļu no skolas sola līdz pirmajai darba vietai.

“Balvas saņemšana apliecina, ka ieguldītais darbs izglītības procesa dažādošanā ir svarīgs ne tikai mums, bet to novērtē arī sabiedrība,” teic RMDV direktore Ilma Šteinberga. “Skolā lielāko uzsvaru liekam uz praktisku, radošu darbošanos, tāpēc pieredzes papildināšana citās Eiropas valstīs topošajiem māksliniekiem, restauratoriem, metālkalējiem un citiem jaunajiem speciālistiem ir ārkārtīgi noderīga.”

Eiropas Inovatīvas mācīšanas balva ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas jau otro gadu tiek organizēta Erasmus+ programmas dalībvalstīs kā atbalsta pasākums vienotas Eiropas izglītības telpas sasniegšanai. Balva izceļ un popularizē Erasmus+ projektos īstenoto izcilo mācīšanas praksi, vienlaikus novērtējot skolotāju darbu un viņu ieguldījumu pedagoga profesijā.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 
direktores vietniece komunikācijas un radošajā jomā