17. maijs - Starptautiskā diena pret homofobiju

17. maijs ir Starptautiskā diena pret homofobiju. Mēdz teikt, ka būt homoseksuālam ir tava izvēle. Nē! Tāpat kā būt heteroseksuālam, būt rudmatim vai būt kreilim – tas tā vienkārši ir. Taču būt homofobam – tā gan ir katra paša izvēle. Diemžēl no 8,7 miljoniem sugu, kas mīt pasaulē, tikai viena ir homofobiska – tie esam mēs – cilvēki. Bet mēs varam to mainīt! Mēs varam būt iecietīgāki, saprotošāki un pieņemošāki! Galu galā – kāda tev daļa, kas notiek cita cilvēka privātajā dzīvē?

Šodien aicinām padomāt, kāpēc tev tik ļoti nepatīk atšķirīgas orientācijas cilvēki?
 
👉 Tu domā, ka tā ir slimība? Nē, jau 1990. gada 17. maijā Pasaules veselības organizācija svītroja homoseksuālismu no slimību saraksta, laužot mītu, ka to var izārstēt.
👉 Tu domā, ka tā ir modes lieta? Nē, vēsturiskie pētījumi liecina, ka gan Senajā Romā, gan Senajā Grieķijā bija dažādas orientācijas, arī ķelti viendzimuma attiecības uzskatīja par normālām līdz pat kristietības uzplaukumam.
👉 Teiksi – es iestājos par tradicionālu ģimeni, lai Latvija neizmirst. Bet vai zināji, ka Latvijā ir tikai 17 procentu tradicionālu ģimeņu – mamma, paps un bariņš bērnu. Pārējās ģimenēs bērnu nav vispār vai viņus audzina viens no vecākiem, vecvecāki vai krustvecāki.
 
Paldies ikvienam, kurš pieņem citus cilvēkus tādus, kādi viņi ir! RMDV saka “NĒ” homofobijai!
 
RMDV jaunieši zīmēja plakātus, sakot “Nē!” homofobijai: