Bērnu mākslas skolu valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” pasākumi

9. un 10. martā MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmas audzēkņu valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” noslēguma pasākumi – konkursa labāko darbu izstāde, modes skate un seminārs skolotājiem.

Latvijas mākslas skolu audzēkņu radīti projekti no 100 Latvijas mākslas skolām – tērpu kolekcijas, to vizuālas prezentācijas kolāžās un video formātā no 9. marta skatāmi Mākslu izglītības kompetences centra “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” jaunajā izstāžu zālē Alejas ielā 18.

Konkursa dalībnieki ir profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” 2.-7. klases audzēkņi vecumā no 8 līdz 16 gadiem.

Konkursa darbus vērtēja nozares profesionāļi – modes dizaineri Laima Jurča (zīmols “Laima Jurča”), Indra Komarova (zīmols “Talanted”), Artis Štamgūts (“Status by Shtamguts”), kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne, Māra Binde (Latvijas Mākslas akadēmija) un radošais duets “Mareunrol’s”. Vērtējuma kritēriji ir tērpu kolekcijas konceptuālā un mākslinieciskā iecere, izpildījums materiālā, radošā darba ieceres un gala rezultāta atspoguļojums vizītkartē, planšetē vai filmā.

9. martā pulksten 16.00 koncertzālē “Lielais dzintars” modes skatē tika demonstrētas 45 apģērbu kolekcijas.

RMDV Mākslas skola piedalījās gan izstādē, gan modes skate ar 3. klases radīto kolekciju MĒS NEESAM VIENI. Konkursa rezultāti būs zināmi aprīļa beigās. Cerēsim, ka mūsējiem veiksies!

Daina Manuško,
RMDV Mākslas skolas pedagoģe