“CupOfTherapy” sarunas par garīgo veselību

10. maijā pl. 14.00 Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā viesosies Somijas zīmola “CupOfTherapy” dibinātāji, psihoterapeits Anti Ervasti (Antti Ervasti) un mākslinieks Mati Pikujemsa (Matti Pikkujämsä). “CupOfTherapy” koncepcijas pamatā ir rosināt sarunas par garīgo veselību.

Abi autori runās par to, kā stiprināt emocionālo un psiholoģisko drošību, kā tikt galā ar tādām sajūtām kā bailes un nemiers, nezaudējot spēju iekļauties ikdienas dzīvē un nepazaudējot emocionālo saikni ar līdzcilvēkiem, kā nomierināt nervu sistēmu un prātu, saskaroties ar grūtībām. Tāpat “CupOfTherapy” stāstīs par to, kas ir psiholoģiska noturība un sniegs konkrētus ieteikumus, kā to veidot un apgūt. Šajā trauksmainajā laikā tas ir svarīgi ikvienam, bet jo īpaši jauniešiem un jaunajiem māksliniekiem, kuri paši nereti arī atzinuši, ka saglabāt stipru garīgo veselību ir liels izaicinājums.

Pasākuma laikā būs skatāma arī “CupOfTherapy” izstāde “Cerība un izturība”. Tie ir melnbalti zīmējumi, kuros attēloti dažādi dzīvnieku tēli reālās dzīves situācijās no pašu izstādes veidotāju un viņu draugu pieredzes un atmiņām. Tie ir gan bēdīgi, gan priecīgi mirkļi, kas raisa emocijas un aicina atteikties no stereotipiem. Piemēram, arī lauva var būt trausla nevis, kā ierasts, spēcīga un agresīva. Izstādes autori cer, ka katrs attēlos saskatīs ko tādu, kas palīdzēs labāk izprast savu emocionālo stāvokli. 

“CupOfTherapy” koncepcija palīdz sarunas par garīgo veselību iekļaut ikdienas saskarsmē, atbrīvojoties arī no šo tēmu nereti pavadošās kauna un vainas sajūtas. Mums jāiemācās runāt par savu vientulību un bailēm, taču ir būtiski, ka mēs protam izstāstīt arī savus sapņus, vēlmes un lietas, kas mūs dara laimīgus.

Pasākumu atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.