Darbu uzsāk Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola

Ar mērķi veicināt kultūrizglītības attīstību Latgalē un vairot kultūrizglītības prestižu un konkurētspēju, ar 1. augustu darbu uzsāka Mākslu izglītības kompetences centrs “Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola” (MIKC LMMV). Jaunā izglītības iestāde veidota, reorganizējot Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu.

Reorganizācijas komisija, kā sastāvā bija gan Kultūras ministrijas, gan Latvijas Nacionālā kultūras centra, gan arī abu skolu pārstāvji, vairāku mēnešu garumā atbildīgi un skrupulozi strādāja, lai jaunā iestāde varētu pārņemt abu skolu dokumentāciju un arhīvu, finanšu un līgumu saistības, kā arī audzēkņus un darbinieku kolektīvus.

Jaunizveidotās izglītības iestādes vadība pēc Kultūras ministrijas organizētā atklātā konkursa nodota līdzšinējam J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas direktoram Raimondam Arbidānam.

Kā paskaidroja jaunais direktors, gaidāmajā mācību gadā Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolā mācīsies aptuveni 600 izglītojamie profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības programmās, veidojot LMMV par lielāko mākslu izglītības iestādi reģionā. “Skola īsteno vairāk nekā 60 licencētas izglītības programmas, ļaujot jaunajiem mūziķiem un māksliniekiem attīstīt savus talantus visdažādākajos virzienos, lai vēlāk sniegtu būtisku pienesumu Latgales un visas Latvijas kultūrvides attīstībai,” tā R. Arbidāns.

Viens no galvenajiem apvienošanās ieguvumiem būs iespēja pretendēt uz Eiropas Savienības fondu līdzekļiem infrastruktūras modernizēšanai, jo, kā liecina indikācijas par ES līdzekļu izlietojumu, tos varēs ieguldīt tikai izglītības iestādēs ar kompetences centra statusu, kāds turpmāk būs arī LMMV.

“Jau šoruden skola pievienosies Valsts kancelejas radītajai vienotajai tīmekļvietņu platformai, izveidojot jaunu, mūsdienīgu un ērti lietojamu mājaslapu,” pastāstīja direktors.

MIKC LMMV mūzikas un mākslas izglītības struktūrvienībām tiek saglabāti vēsturiskie nosaukumi ‒ Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas skola un Rēzeknes Mākslas un dizaina skola.

Kā iepriekš tika ziņots, lēmums par abu skolu apvienošanu tika pieņemts 2023. gada 11. aprīlī Ministru kabineta sēdē.