Fotogalerija par Latvijas 10 ievērojamākajiem fotogrāfiem

Mūsu skolas jaunizveidotās Foto dizaina izglītības programmas audzēkņi skolotāja un fotogrāfa Leonīda Važnā vadībā ir izveidojuši Latvijas simtgadei veltītu fotogaleriju ,,Ievērojamākie Latvijas fotogrāfi un to ieguldījums’’. Tapuši 10 slavenāko fotogrāfu apraksti ar portretiem, kas ierāmēti A3 formātā un tuvākajā laikā tiks izvietoti skolas koridora telpā blakus fotostudijai. Materiālus atlasīja un izstādes darbus noformēja Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Foto dizaina izglītības programmas 1.kursa audzēknes Laura Emīlija Pozņaka, Samanta Šadurska un Gundra Muceniece.

Fotogalerija stāsta par tādiem ievērojamiem fotogrāfiem kā Kārli Baulu, Mārtiņu Bucleru, Gunāru Bindi, Valteru Capu, Vulfu Franku, Jāni Gleizdu, Filipu Halsmanu, Jāni Riekstu, Vili Rīdzinieku un Egonu Spuru. Fotogrāfijas papildina teksts. Piemēram, par mūsu novadnieku, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Jāni Gleizdu ir sekojošs stāstījums:

Dzimis Makašēnu pagastā, Rēzeknes novadā, 1924. – 2010.

Viens no pasaulē pazīstamajiem Latvijas fotomāksliniekiem; fotomākslai viņš ir veltījis pusgadsimtu no sava garā un traģiskā mūža. Jānis Gleizds strādājis galvenokārt melnbaltajā fotogrāfijā, perfekti pārvaldot smalko un darbietilpīgo izohēlijas tehniku. Meistars strādājis, varētu teikt, visos fotogrāfijas žanros, īpaši izceļoties ar klusajām dabām un aktu fotogrāfijām. Arī ainava, sports un portreti Jānim Gleizdam bija tuvi un saprotami.