Ilgtspējīgas modes pavasara meistarklase Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijā

Gluži tāpat kā Rīgā, arī Rēzeknē, un tieši Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, šonedēļ uzvirmoja Riga Fashion Week (RFW) modes nedēļas sajūtas, jo meistarklases nodarbības “From concept to collection” studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” studējošajiem, vadīja Kauņas lietišķo zinātņu universitātes (Lietuva) vieslektore, jaunā, talantīgā dizainere Milda Jankuvienė. Tā bija vērtīga tikšanās, jo dizainere ar tērpu kolekciju “Mild Power” šogad piedalījās arī  RFW rīkotajās modes skatēs Rīgā.

Meistarklases nodarbības izvērtās, kā trīs mācību iestāžu sadarbības pasākums, jo to saturs bija nozīmīgs un interesants arī Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskolas programmas “Apģērbu dizains” audzēkņiem (skolotāja S.Romančuka). Visi dalībnieki tika iesaistīti praktiskās nodarbībās, lai, skicējot un uzklausot dizaineres pieredzi sagatavotā prezentācijā, apgūtu jaunus paņēmienus, pieejas un pielietotu to visu, izstrādājot apģērbu dizaina projektus no idejas līdz rezultātam.

Zināms, ka ilgtspējīgas attīstības tendence kļūst arvien populārāka, to var redzēt arī jaunajās kolekcijās, kas balstās uz ilgtspējību un ētiku. Arī pati RFW debitante, dizainere Milda Jankuvienė savā prezentētajā tērpu kolekcijā mākslinieciski un prasmīgi iesaistījusi materiālu atgriezumus. Diskusijas ar dizaineri  rosināja domāt par ilgtspējīgu modi, izvērtējot – vai tie ir stereotipi, vai realitāte?

Radošā sadarbībā gūtās idejas, zināšanas un prakse lai rosina arī topošos nozares profesionāļus virzīties uz atbildīgāku attieksmi un rīcību savos apģērbu dizaina projektos, kas būtu balstīti zaļā domāšanā un atbildīgā izejmateriālu patēriņā. Liels paldies visiem par dalību!

 

Silvija Mežinska,
Studiju virziena Ražošana un pārstrāde vadītāja,
Studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktore