Jaunas zināšanas mācību ekskursijā

RMDV Reklāmas dizaina izglītības programmas 10 audzēknes devās uz dizaina centru ,,Antalis” Rīgā. Tas ir lielākais poligrāfijas, iepakojuma, vizuālās komunikācijas un biroja papīra izplatītājs Eiropā. Līdz ar to, kā norādīja RMDV skolotāja Skaidrīte Romančuka, ,,brīnišķīga vieta, kur var iegūt visa veida profesionālu informāciju par plašo papīra produktu piedāvājumu. Papīru ir svarīgi redzēt un aptaustīt. Uzzinājām par papīra un kartona veidiem, to īpašībām un iespējām dizaina ideju realizēšanā digitālajā drukā, sietspiedē.  Mēs skatījāmies daudzus drukas darbu paraugus, drukas kvalitāti un tehnoloģiskās iespējas uz dažādiem papīriem, kā arī konstrukciju veidus iepakojumiem. Uz dizaina centru  brauksim vēl, jo tā ir vieta jaunu zināšanu ieguvei, ideju izaugsmei un iedvesmai’’.

Savukārt RMDV Apģērbu dizaina, Reklāmas dizaina un Tekstilizstrādājumu dizaina 14 audzēkņi apmeklēja 6. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles ,,Tradicionālais un laikmetīgais” mākslinieciski un profesionāli augstvērtīgā izstādi. Tās moto ,,Identitāte”” atspoguļoja inovatīvās laikmeta parādības.

Mācību ekskursijas ietvaros bija laiks iegriezties arī Rīgas Sv. Pētera baznīcā, lai ielūkotos Mākslas un amatniecības izstādē ,,Radošā dominante. Svētki”, kurā pārstāvēti vairāk nekā 200 autoru darbi, kas atspoguļo gan mākslas pasauli, gan amatniecības virzienu.

Dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina muzejā RMDV jaunieši apskatīta Latvijas valsts simtgades izstādi ,,Gobelēnu krāsas. ” Mūsdienu gobelēniem no Mobilier national kolekcijas Francijā, kas tapuši pēc daudzu slavenu mākslinieku skicēm, līdzās bija eksponēti arī latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga lielformāta gobelēni.

,,Mater to mater” bija skatāmas Artūra Analta instalācijas, kurās izmanto dabīgo materiālu kā koku, ūdeni, un ir atspoguļota dabas loma Latvijas kultūrā un ikdienā.

Savukārt Modes muzejā jaunietes ielūkojās pagājušā gadsimta 20.gadu modē izstādes ,,Zelta divdesmitie” ietvaros. Uzmanība tika pievērsta izsmalcinātiem Art Deco stila apaviem, ko papildina efektīvie tērpi – pērlītēm un akmentiņiem izšūtas zīda, krepdešīna kleitas.