Katrīnai Malacanovai 1. vieta “SkillsLatvia” konkursā

No 3. līdz 6. aprīlim Rīgā norisinājās jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2023”, kurā savas iemaņas apliecināja 120 konkursanti no 31 Latvijas profesionālās izglītības iestādes, tostarp Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV).

Nominācijā “Grafikas dizains” zelta medaļu ieguva RMDV izglītības programmas “Reklāmas dizains” 4. kursa audzēkne Katrīna Malacanova. Sagatavoties konkursam Katrīnai palīdzēja skolotāja Māra Zīliņa.

Laureāte pastāstīja, ka konkursa pirmajā dienā, atbilstoši norādītajiem tehniskajiem parametriem, bijis jāveido makets bukletam, savukārt otrajā dienā jāizgatavo iepakojums priežu čiekuru sīrupam. “Otrais uzdevums man patika labāk, jo vairāk varēju izpausties radoši, lai gan likās, ka nepietiks laiks visu noslīpēt.” Jautāta, vai ilgi gatavojusies konkursam, Katrīna teic, ka sasniegt augsto rezultātu palīdzējušas dažādas prasmes un iemaņas, kas pilnveidotas visus četrus mācību gadus RMDV, taču rūpīgāka gatavošanās notikusi pēdējos pāris mēnešus. Nenoliedzami palīdzējusi arī pieredze, ko Katrīna ieguvusi, realizējot klientu pasūtījums savā jaundibinātajā grafiskā dizaina uzņēmumā “Creo Dizains”.

Konkursā no RMDV piedalījās arī Iļja Ivanovs (skolotājs Edgars Sockis), pārbaudot spēkus nominācijā “Mēbeļu izgatavošana” un Māris Pirogs (skolotāja Skaidrīte Romančuka) nominācijā “Tērpu dizains”.

Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotais konkurss “SkillsLatvia” šopavasar norisinājās jau sesto reizi, un ir kļuvis par vērienīgāko gada notikumu profesionālajā izglītībā Latvijā, kur vienkopus satiekas darba devēji, izglītības profesionāļi un jaunie speciālisti.

Madara Bērtiņa,
RMDV direktores vietniece komunikācijas jomā