Konkursā “Stikla iecere” jau otro gadu uzvar RMDV audzēkne

Jau otro pavasari Līvānu stikla un amatniecības centrs rīkoja skiču konkursu jauniešiem “Stikla iecere 2023”. 58 dalībnieku konkurencē par laureāti tika atzīta Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) izglītības programmas “Restaurācija” 3. kursa audzēkne Renāte Dimpere ar skici vāzei “Īriss”. Jaunā māksliniece uzvarēja arī pagājušajā gadā.

“Pirms gada mans veidošanas skolotājs Gunārs Klaučs pierunāja piedalīties šajā konkursā,” pastāstīja uzvarētāja. “Mājās sāku pētīt dzīvnieku enciklopēdiju, un man iepatikās dažādie un krāsainie koraļļi. No tiem iedvesmojoties, sāku zīmēt skices. Toreiz iesūtīju vairākus darbus zemūdens pasaules tematikā, un uzvarēja mana apaļskūlptūra “Korallis”.”

Ieraugot, ka konkurss notiks arī šogad, Renāte nolēma piedalīties vēlreiz, arī skolotājs uzreiz teicis, ka obligāti jāpiedalās. “Galvā uzreiz radās daudz ideju. Palīdzēja arī iepriekšējā gada pieredze, jo jau zināju, ko stikla pūtēji varēs izveidot un ko nē.” Arī šogad Renāte iedvesmojās no dabas: “Sākās pavasaris – zaļo koki un plaukst puķes, tāpēc kā paraugus savām skicēm izmantoju dažādas ziedu formas.”

26. maijā Līvānu stikla un amatniecības centrā Renātei kopā ar stikla pūtēju Aleksandru Logvinu bija iespēja piedalīties darbnīcā un redzēt, kā viņas skice atdzīvojas un pārtop reālā stikla vāzē. “Pagājušajā gadā es nedaudz uztraucos, kāda beigās sanāks mana vāze, bet šogad es jau uzticējos stikla putējam un zināju, ka vāze būs skaista. Man liels prieks, ka no manām skicēm uzvarēja tieši “Īriss” violētā krāsā, jo tā ir mana mīļākā krāsa,” pastāstīja Renāte.

“Saka, ka man labi padodas uzzīmēt skaidri saprotamas un skaistas skices. Man pašai arī ļoti iepatikās, tāpēc apsveru domu kļūt par stikla mākslinieci,” atklāja Renāte. “Paldies manam veidošanas skolotājām Gunāram Klaučam, ja bez viņa mudinājuma nebūtu piedalījusies konkursā un vispār nezinātu par šo konkursu. Viņš ir viens no tiem skolotājiem, kurš ieraudzīja un izcēla manu talantu, kā arī iedvesmoja mani, lai to ierauga citi.”

Kopā ar Renāti uz “Stikla ieceres” goda pjedestāla stāvēja vēl divas uzvarētājas savās vecuma grupās: Keitija Daukste no Garkalnes mākslas un vispārizglītojošās pamatskolas un Arta Plivda no Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas, savukārt skatītāju simpātiju balvas ieguva Edgars Jezerskis un Ksenija Šmugā no RMDV Mākslas skolas.

Madara Bērtiņa,
RMDV direktores vietniece