Kvalifikācijas darbu aizstāvēšana mākslā un dizainā

19. un 20. jūnijā Latgales Kultūrvēstues muzejā (LKM) norisinājās Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) 4. kursa audzēkņu kvalifikācijas darbu aizstāvēšana.

Savas prasmes, iemaņas, kā arī oriģinalitāti un talantu rādīja 25 topošie absolventi 9 izglītības programmās. Audzēkņu kvalifikācijas darbos atspoguļojas četros mācību gados iegūtās zināšanas, kas mijas ar personīgo brīvības sajūtu un izaicinājumu uz eksperimentu.

Inese Dundure, LKM Mākslas nodaļas vadītāja kvalifikācijas darbus vērtē jau vairākus gadus: “Man patīk audzēkņu apņēmība. Var labi redzēt, ka šie audzēkņi, kuri man bija jāvērtē, nebija ne stumdāmi, ne bikstāmi. Viņi paši ir ieguldījuši lielu darbu, jo bija gan skaidra doma, gan apņēmība. Ir izauguši ļoti spējīgi jaunie mākslinieki un dizaineri.”

“Kopējais iespaids ir ļoti pozitīvs. Prieks par rūpību un ieguldītā darba apjomu,” uzsvēra Latvijas Nacionālā kultūras centra Izglītības sistēmas eksperte Elita Barisa. “Kvalifikācijas darbu skate ir kā svētki skolai. Īpaši priecājamies par skolas stipro pusi – vizuālās mākslas un reklāmas dizaina programmām. Cerams, ka tas dos motivāciju un stimulu arī pārējām programmām, kurām skaita ziņā šogad ir mazāk absolventu. Svarīgi, ka eksāmena laikā un eksāmena noslēgumā ir saruna ar pieaicinātajiem ekspertiem, kas tiešām ir savas jomas meistari un pārzinātāji, un viņi var ieteikt, kas ir attīstāms, pie kā vairāk piedomāt.”

Kvalifikācijas darbi apskatāmi Latgales Kultūrvēstures muzejā līdz 23. jūlijam (gleznas līdz 9. jūlijam).

RMDV piedāvā jauniešiem apgūt radošās industrijas, studējot keramikas, metāla un koka izstrādājumu dizainā, apģērbu vai tekstilizstrādājumu dizaina specialitātē, foto, reklāmas un vides dizaina, kā arī restaurācijas un mākslu izglītības programmās, mācot jauniešiem būt brīviem un radošiem mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē.

Ja arī tu vēlies pēc 4 gadiem būt RMDV absolventu pulkam, nāc mācīties uz RMDV. Uzņemšana RMDV norisinās līdz 11. jūlijam. Vairāk informācijas: www.rmdv.lv/uznemsana

Madara Bērtiņa,
RMDV direktores vietniece komunikācijas un radošajā jomā