Latgales atbrīvošanas 103. gadadienas svinīgie pasākumi un foto/video konkurss

Atzīmējot Latgales atbrīvošanas 103. gadadienu, Zemessardzes 3. Latgales brigāde sadarbībā ar pašvaldībām Latgalē rīkos virkni svinīgu pasākumu.

Latgales atbrīvošana sākās 1920. gada 3. janvārī ar uzbrukumu Daugavpilij, kurā piedalījās arī Polijas armijas vienības. Tika atgūta Daugavpils un, turpinot virzību uz priekšu, panākta Sarkanās armijas atkāpšanās Rēzeknes virzienā. Kaujā, kas sākās 21. janvāra rītā, Rēzekne tika atbrīvota, bet 26. janvārī lielinieki tika padzīti no Ludzas, un līdz 31. janvārim Latvijas teritorija bija pilnībā atbrīvota no ienaidnieka spēkiem.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs sadarbībā ar Rēzeknes valstspilsētas pašvaldību 20. janvārī organizē pasākumus par godu Rēzeknes atbrīvošanai no lieliniekiem.

Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē pulksten 12.00 būs Svētā Mise – aizlūgums par kritušajiem karavīriem, pēc kura norisināsies gājiens līdz Miera ielas kapiem. Pulksten 13.20 Miera ielas kapos pie obeliska Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņai notiks piemiņas brīdis un zalves šaušana. Savukārt, pulksten 14.20 pie pieminekļa “Vienoti Latvijai!” notiks ziedu nolikšana un Zemessardzes 32. kājnieku bataljona un Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar Latgales atbrīvošanas cīņu vēsturi un veicinātu viņu izpratni par šo cīņu nozīmi mūsdienās, kā arī aicinātu aizdomāties par izcīnītās brīvības vērtību, Zemessardzes 3. Latgales brigāde aicina Rēzeknes valstspilsētas vispārējās izglītības iestāžu 10. –12. klašu skolēnus, piedalīties foto/video konkursā “Brīvība mana un mūsu”, neatkarīgi no fotografēšanas un filmēšanas iemaņām un pieredzes. KONKURSA NOLIKUMS 

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

 

Informāciju sagatavojusi:
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba
Komunikācijas daļas speciāliste
Dižkareive Ruta Bernāne