LMMV audzēknes uzvar “Young Media Sharks” dokumentālo īsfilmu konkursā

No 24. līdz 29. oktobrim kinopilsētā Cinevilla norisinājās devītā starptautiskā mediju nometne vidusskolēniem “Young Media Sharks” (“Jaunās mediju haizivis”).

Nometnes dalībniekiem – vairāk nekā 30 jauniešiem no 16 Latvijas pilsētām – bija iespēja iepazīt dažādas mediju jomas, gūt pieredzi no labākajiem jomas ekspertiem un darboties praktiski ar vairākiem mediju rīkiem. Nometnes “absolvēšanas” projekts bija dokumentālas īsfilmas izveide, izejot cauri visiem posmiem: idejai, scenārija rakstīšanai, filmēšanai, montāžai un pirmizrādei.

Noslēguma ceremonijā par labāko video gan skatītāju balsojumā, gan kopvērtējumā tika atzīts komandas “Spice Girls” projekts “Sisterhood” (“Māsība”), iegūstot galveno balvu – “Oskara” statueti, kā arī iespēju virzīt savu ideju tālāk ar YoungMediaSharks platformas un komandas atbalstu. Uzvarētāju komandā bija piecas jaunietes, tostarp divas no Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas – Egija Ceļapītere un Signe Pranče (izglītības programma “Reklāmas dizains”, 1. kurss).

Kā pastāstīja uzvarētājas, viņas darījušas to, kas pašām patīk un šķiet interesanti: “Ideja bija izveidot projektu, kas ir enerģisks un raisa pozitīvas emocijas. Lai tas ir viegls, īsts, sirsnīgs  un nesamākslots. Tāpat mums bija svarīgi akcentēt, cik svarīga ir draudzība.”