LMMV topošie apģērbu dizaineri tikās ar tērpu mākslinieci Eviju Dāboliņu

Oktobra sākums Rēzeknē paiet ērģeļmūzikas zīmē, jo jau astoto gadu Latgales vēstniecībā GORS norisinās starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kura  galvenā varone ir ērģelniece Iveta Apkalna.

Izcilās ērģelnieces skatuves tērpus darina talantīgā tērpu dizainere un tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Pirms 7. oktobra ērģeļmūzikas koncerta neformālajā gaisotnē tērpu māksliniece Evija Dāboliņa tikās ar MIKC Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas (LMMV) apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņiem.

Jaukā atmosfērā tērpu māksliniece stāstīja par savu radošo darbību,  par apģērbu dizaina profesijas dažādiem aspektiem. Kā rodas iedvesma jaunam skatuves tērpam vai arī vairākiem tērpiem, kuri paredzēti kādai operai vai kādam uzvedumam. Vienmēr ir jāiedziļinās paredzētā pasākuma niansēs, noskaņojumā un kustībās. Iedvesma rodas klausoties mūziku, kuru atskaņos mākslinieki. Top skices, kuras tiek saskaņotas ar pasūtītājiem. Audums mākslinieces rokās atdzīvinās: “Izjūtu no tā strāvojam enerģiju, un tas mani pašu vienmēr pārsteidz. Tā tikai liekas, ka audums ir nedzīvs. Audumam ir sava dvēsele, kas brīnumaini ļaujas man tikt uzminēta.”

“Par savu mākslinieces īpašo rokrakstu Ivetas Apkalnas tērpiem varu saukt tērpa auduma arhitektūru mugurpusē. Radošumam nav robežu: tērpus uzgleznoju kā gleznas vai uzbūvēju kā mājas. Un šeit nu ir jāatzīst, ka pieredze, strādājot pie tērpa dizaina, var traucēt. “Traucēt” tādā nozīmē, lai manis radītajiem Ivetas tērpiem nesanāktu divu vienādi skaistu un veiksmīgi izdevušos muguras risinājumu. Un tā nu tas ir – Ivetai nav divu līdzīgu tērpu!”

LMMV topošie apģērbu dizaineri ar interesi noklausījās Evijas Dāboliņas stāstījumu par savu radošo darbību.