Noslēdzies fotokonkurss

Noslēdzies fotokonkurss par tēmu “Valoda”, izvēlētais 21 labākais darbs piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā portālā LSM.lv, kā arī dosies ceļojošajā fotoizstādē “21×21”. Fotokonkursu rīko “Radio Naba”, atzīmējot savu 21. gadadienu. Kopumā konkursā piedalījās 187 konkursantu darbi no visas Latvijas, kā arī no ASV un Lielbritānijas.

Par 21 labāko darbu atzīti un tautas balsojumā piedalīsies trīs Mākslu (foto) izglītības programmas izglītojamās:

Evita Macāne, 1.kursa Mākslu (foto) izglītības programmas izglītojamā. Fotogrāfijas nosaukums “Spēja saprast valodu”. Koncepcija: Nav nozīmes, kur tu atrodies. Ir jāmāk salasīt un saprast domu. Katra cilvēka domas ir svarīgas, tās izsaka cilvēka būtību.

Liāna Strode, 2.kursa Mākslu (foto) izglītības programmas izglītojamā. Fotogrāfijas nosaukums “Kad klusēju…”. Koncepcija: Es gribu runāt, būt valodas nesējs, tiekties pēc skaņas, bet dažkārt man bail. Es baidos būt pamanāma citu cilvēku vidū, jo tie var padomāt, ka mana skaņa, valoda, runa ir dīvaina. Tādos brīžos es kliedzu, es kliedzu, cik vien ir spēks. Kliedzu sevī.

Ginta Jasmīna Pētersone, 3.kursa Mākslu (foto) izglītības programmas izglītojamā. Fotogrāfijas nosaukums “Divpusēji”. Koncepcija: Kas ir vārdi, vai vārdi veido valodu, kurā brīdī pateiktais vārds kļūst ļauns vai labs, kur ir robeža starp precizitāti un nekārtību, kurš no mums ir melns un kurš ir balts, varbūt tā ir valoda? Es domāju, ka par to esam atbildīgi mēs paši, mēs paši izvēlamies to, cik gaiša un daudzveidīga ir mūsu valoda, mēs izvēlamies izteikt necenzētus vārdus un ļaujam melnajam gūt pārsvaru. Sliktu pārvērst labajā ir tik vienkārši, ja vien paši to vēlamies, vārdam “negodīgs”, noņemot pirmos burtus, veidojas vārds “godīgs”, tieši tik vienkārši ir sliktu vērst par labu.

Nobalsot par mūsu izglītojamajiem šeit: https://www.lsm.lv/raksts/kultura/maksla/14.11.2023-zinams-21-labakais-radio-naba-fotokonkursa-valoda-darbs-izvelies-savu-favoritu.a531459/

Ceļojošā fotoizstāde “21×21” tiks atklāta 29. novembrī pulksten 18.00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājas 2. stāvā Jelgavas ielā 3,  kur tiks apbalvoti visi 21 darba autori un paziņoti trīs labāko darbu autori. Izstāde šajā gadā būs apskatāma LU Zinātņu mājā un Āgenskalna tirgus paviljonā, savukārt 2024. gada janvārī, februārī un aprīlī tā ceļos un būs apskatāma t/c “Kurzeme” Liepājā, modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Tallinas ielas kvartālā un Stūra mājā. Vasarā izstāde ceļos uz festivālu “LABA DABA 2024” Līgatnes pagasta “Ratniekos”.