Notiks Elgas Pauras grāmatas atvēršana

Klātesot grāmatas galvenajai varonei izcilajai akvarelistei Elgai Paurai, 15. decembrī pl. 15.00 Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas baltajā zālē notiks monogrāfijas “Elga Paura Latvijas glezniecībā” atvēršanas svētki. Priecāsimies Jūs satikt!
 
“Dažreiz ideja rodas dabā – kāda faktūra, atspīdums peļķē, veca siena, neparasts akmens – tos izmantoju kompozīcijā kā fonu, kā detaļu, kā akcentu. Vienmēr gribējies vienkāršām lietām – priekšmetiem, ēnām, krāsu salikumiem, ziediem vai mākoņiem – piešķirt nozīmīgumu, izcelt to neatkārtojamību.” – tā Elga Paura. 
 
Apjomīgā monogrāfija tapusi aptuveni gada garumā. Grāmatas autore, mākslas zinātniece Irēna Vilčuka, veikusi nozīmīgu pētniecisko darbu, apkopojot mākslinieces dzīves un daiļrades gājumu. Grāmatā iekļauti arī 80 Elgas Pauras akvareļi.   
 
Monogrāfiju izdevusi Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola. Paldies par finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fondam, Rēzeknes valstspilsētas domei, Latgales reģiona attīstības aģentūrai un AS “Latvijas Valsts meži”.