Pasniegtas RMDV Ziemas balvas

Jau otro gadu Ziemassvētku priekšvakarā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) audzēkņiem pasniegtas Ziemas balvas. Tā ir direktores Ilmas Šteinbergas iedibināta tradīcija, lai godinātu radošākos, centīgākos un aktīvākos skolas audzēkņus. Balvas tiek pasniegtas trīs nominācijās: “Mākslas arguments”, “Dizaina arguments” un “RMDV impulss”.

 

MĀKSLAS ARGUMENTS: Viola Ļebedeva, 4. kurss, izglītības programma “Mākslas”

Viola ir talantīga, pozitīva un mērķtiecīga jaunā māksliniece. Viņai ir teicamas sekmes, skolas uzdevumi tiek izpildīti laicīgi, radoši un kvalitatīvi.

2022.gada aprīlī Viola saņēma otro labāko rezultātu Aijas Jurjānes stipendiju konkursā (konkursā piedalījās visu Latvijas mākslas skolu “Mākslu” programmu izglītojamie). Savukārt Līvānu Amatniecības centra rīkotajā konkursā “Stikla ideja” Viola saņēma Atzinību. Pavasarī Viola piedalījās RMDV “Mākslu” izglītības programmas projektā “Atbalsts Ukrainai”, kur kopīgi tika radīti un izsolīti deviņi mākslas darbi.

Ārpus mācību laika jaunā māksliniece veic pasūtījuma darbus, tādā veidā gan pielietojot praksē skolā apgūto, gan arī nedaudz piepelnoties. Kā atzīst Violas kursabiedrenes, viņai ir neticami augstas darba spējas un Violas radītie darbi esot nostrādāti tik perfekti, ka reizēm tos pat grūti atšķirt no fotogrāfijām.

 

DIZAINA ARGUMENTS: Katrīna Malacanova, 4. kurss, izglītības programma “Reklāmas dizains”

Katrīna ir radoša un talantīga jaunā dizainere, priekšzīmīga audzēkne, kura ar ļoti augstu atbildības sajūtu pievēršas gan mācībām, gan savu spēju un kvalifikācijas pilnveidošanai.

Katrīna ir viena no retajām skolas audzēknēm, kam jau ir savs uzņēmums. Mācoties 3. kursā viņa izveidoja savu grafiskā dizaina uzņēmumu “Creo Dizains”, piedāvājot grafiskā dizaina un reklāmas materiālu izstrādes pakalpojumus.

Pateicoties darbībai sociālajos tīklos, Katrīna ir pamanīta un atpazīstama. Popularizējot savu veikumu, Katrīna popularizē arī savu skolu.

Katrīna aktīvi piedalās skolas pasākumos gan kā rīkotāja, gan dalībniece – viņa veido plakātus un video pasākumiem, šoruden piedalījās Donoru dienā, kā arī stāstīja par savu pieredzi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rīkotajā “Iedvesmas forumā un dizaina domāšanas darbnīcā”.


RMDV IMPULSS: Agnese Skangale, 3. kurss, vizuālās saziņas līdzekļu māksla (Foto)

“Agnesi vienmēr interesē, kas notiek skolā un kas notiek ar cilvēkiem. Viņa uzklausa skolasbiedru idejas un vēlmes, kā arī uzmundrina un iesaista pārējos.” “Viņa tik daudz sava brīvā laika velta skolas dzīves uzlabošanai, pasākumu organizēšanai un skolas rotāšanai, ka noteikti pelnījusi šo balvu.” “Man šķiet, ka viņa ir aktīvākais cilvēks skolā.”

Tās ir tikai dažas atsauksmes par Agnesi, kas tika saņemtas skolēnu aptaujā. Tajā audzēkņi starp savējiem izvēlēja laureātu nominācijā “RMDV impulss” – izglītojamais ar lieliskām līderības prasmēm, kas organizē pasākumus, iesaista pārējos, kā arī popularizē skolu dažādos pasākumos un konkursos.

Agnese ir skolas Audzēkņu padomes prezidente. Kopā ar Audzēkņu padomes komandu šajā mācību gadā viņa sarīkojusi 1. kursa iesvētības un Helovīna ballīti. Tāpat Agnese piedalījusies dažādos ārpusskolas pasākumos, piemēram, “Dzīvo gleznu performancē” Starptautiskajā teātra festivālā “Soli pa solim”, Rēzeknes pilsētas domes un ARPC “Zeimuļs” rīkotajos pasākumos “Kafija ar politiķiem”, “Koku stādīšana Stacijas ielas aplī”. Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas organizētajā spēlē skolu jauniešiem “Izlaušanās no JIRMV” Agnese ieguva 1. vietu.

Agnese arī aktīvi popularizē skolu, stāstot par to dažādos medijos, piemēram, Latgales Reģionālās televīzijas raidījumā “Žik!” un Latvijas Radio Latgales studijas raidījumā “Pīci Breinumi”, kur kopā ar radio dīdžejiem Agnese runāja par mākslu un kultūru, kā arī par to, kā ir mācīties mākslas vidusskolā un ar ko RMDV atšķiras no citām pilsētas skolām.

 

Madara Bērtiņa,
RMDVdirektores vietniece komunikācijas un radošajā jomā
Foto: Kaspars Ratnieks