Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola rīko Latgales jauno tēlnieku simpoziju

Kādai ir jāizskatās dzimtajai pilsētai vai ciematam, kādi jauni vides objekti iederas – to var ietekmēt arī skolēni ar savām radošajām idejām un darbiem.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola vasarā rīkos Latgales jauno tēlnieku simpoziju.

Jau ir uzsāktas pirmās aktivitātes – noslēdzies konkurss ,,Pateicība’’, kurā  bija aicināti piedalīties Latgales reģiona mākslas skolu audzēkņi un vispārizglītojošo skolu 8.-9.klašu skolēni.  Darbu tēma – Pateicība dažādās izpausmēs un variācijās. Darbs sastāvēja no 2 daļām – 1) objekta veids – augstcilnis (darba materiāls objektam –  plastilīns vai ģipsis, objekta izmēri: 10x10x5 cm vai 20x20x8 cm); 2) šī objekta krāsains zīmējums, izmantojot 3 krāsas. To varēja izstrādāt viens audzēknis vai audzēkņu grupa.

Iesniegti tika 24 darbi. Vislielāko aktivitāti izrādīja Viļānu mūzikas un mākslas skola, arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas skolas audzēkņi.

Pašlaik darbus izvērtē žūrija.  1.vietas autora darbs tiks atveidots lielā vides objektā. Šī konkursa 1.vietas ieguvējs iegūst tiesības kopā ar savu izveidoto radošo komandu (tās sastāvā 3 audzēkņi un 1 pedagogs) piedalīties lielā vides objekta apgleznošanā. Vides objektu, kura plānotie izmēri – 3m x 0,7m x 3m, izmantotais materiāls – putuplasts, veidos Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi.

Gatavais vides objekts ceļos uz Latgales pilsētām, ciematiem, piestājot reģiona visās mākslas skolās kopā ar konkursam ,,Pateicība’’ iesūtīto darbu izstādi.

Jāpiebilst, ka projektu atbalsta Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/s Latvijas valsts mežu finansētā Latgales kultūras programma 2015.

Inga Čekša-Ratniece

RMDV projektu vadītāja