Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā seminārs jaunajiem restauratoriem

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā kopš 2006.gada ir Restaurācijas izglītības programma, kur jaunieši apgūst koka objektu un priekšmetu restaurācijas procesu. Līdztekus audzēkņi savas zināšanas pilnveido projektos, atjaunojot koka ceļa krustus, altārus dievnamos, senlaicīgas mēbeles, kā arī koka grīdas segumu.

Pavasarī jaunieši pedagogu Andra Anspoka un Gunāra Klauča vadībā uzsāka restaurācijas darbus Rēzeknes pilsētas Mākslas namā – parketa grīdas atjaunošana.

Restaurācijas darbi veikti projekta ,,Restaurēsim pilsētas senās lietas!’’ ietvaros, kuru līdzfinansē Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”. Rezultātā atjaunots grīdas segums 4 zālēs – Centrālajā, mākslinieka V.Kalvāna,  O.Zvejsalnieka un A.Egles, arī Centrālajā ieejas vestibilā.

Projekta noslēgumā jaunieši papildinās savas zināšanas, piedaloties skolas rīkotajā seminārā ,,Restaurācijas nozīme mūsdienu arhitektūrā un dizainā’’, kurā ne tikai tiks prezentēts Mākslas nama atjaunotais grīdas segums, bet arī gūta jauna informācija par koka būvdetaļu restaurāciju. Vieslektors, pazīstamais restaurators Kārlis Rubenis pievērsīsies inovācijām mēbeļu restaurācijā.

 

Seminārs notiks š.g. 23.novembrī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā.