Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas jaunie mākslinieki Līvānos

Radošās darbnīcas koka izstrādājumu dizainā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi un pedagogs Andris Anspoks organizēja Līvānu Mākslas un amatniecības centrā. Kā izmantot radošu pieeju un tehnoloģiju zināšanas, lai no koka izgatavotu rotaļlietu, stresa noņēmēju vai saimniecībā vajadzīgu lietu.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas darbības vīzija ir “Esi gudrs, brīvs un radošs mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē”. Un tas nozīmē – saprast un orientēties modernajā pasaulē, pakļaut sev un saviem darbiem un izdomām mūsdienu tehnoloģijas un arī rokām prast radīt. Latgales Mākslas un amatniecības centrā  Līvānos ikviens apmeklētājs var par to pārliecināties. Intas Ievas Borisas “Lelles” stāsts vēl nebija sarakstīts dienā, kad porcelāna lelles jau sēdēja autores klēpī. Pat esot  pieauguši, mēs aizvien saskaramies ar spēļmantām, tāpēc autores radītā leļļu grupu kā cilvēka tēla metaforisks pārnesums gan dizaina priekšmetā, gan rotaļlietā labi iederas telpā un vidē. Jolantas Salmules triptihs “Gors” ir arhitektūras paralēles un līnijas, kas aizrauj skatītāju ar diennakts krāsu saspēli ģeometrijā. Kā pakļaujas koks un rodas dizains krēsla izstrādājumā, kā tekstils iepludina paļāvību un siltumu telpās un kā keramikas vāzes vai šķīvji var radīt piederības saikni kultūras mantojumam ar pasaules dvesmas redzējumu – tas viss Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu izstādē. Visi izstādes dalībnieki ir absolvējuši Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu. RMDV piedāvā jauniešiem apgūt radošās industrijas, studējot keramikas izstrādājumu dizaina programmā, metāla izstrādājumu, apģērbu vai tekstilizstrādājumu dizaina specialitātē, koka izstrādājumu dizainā, foto, mākslu un restaurācijas izglītības programmās.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola ir jaunrades un radošās izglītības centrs Austrumlatvijā, mācot jauniešiem būt brīviem un radošiem mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē.

Izstāde skatāma no 2018. gada 14. maija līdz 2019. gada 13. jūnijam.