Rīt vēstures mirkļu pietura – Rēzeknes Mākslas namā

Otrdien, 10. aprīlī plkst.14.00 RMDV Rēzeknes Mākslas namā (18. novembra ielā 26, Rēzeknē) notiks tradicionālā Vēstures mirkļu pietura, šoreiz tā veltīta tematam ,,Rēzeknes mākslinieku kopa”.

Kā norāda Latgales Kultūrvēstures muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Anna Līpenīte,

kopu 1936.gadā nodibināja septiņi mākslinieki ar Francisku Varslavānu priekšgalā. Kopā darbojās gleznotāji, kas bija dzimuši Latgalē un te atklājuši savus talantus – Vitālijs Kalvāns, Leons Tomašickis, Arkādijs Naišloss, kā arī tie, kam Latgale saistījās ar darba vietu – Jānis Gailis, Nikolajs Breikšs, Alberts Filka. Zemgalē dzimušajam Arvīdam Eglem mākslinieciskās dotības uzplauka tieši Rēzeknē, kur viņa ģimene apmetās Pirmā pasaules kara laikā. Māksliniekus vienoja savstarpēja draudzība un kopīgs mērķis – pārvērst Rēzekni par Latgales kultūras galvaspilsētu, regulāri rīkojot kvalitatīvas izstādes un aktīvi turpinot pedagoģisko darbību.

Vēstures mirkļu pieturā varēs ieklausīties stāstījumā par Rēzeknes mākslinieku kopu un apmeklētājus noteikti uzrunās kāda vecmeistara glezna.

 

Līdztekus Rēzeknes pilsētas skolu bibliotēkām tiks dāvināta nesen izdotā mākslas zinātnieces Irēnas Vilčukas grāmata ,,Mākslinieks Vitālijs Kalvāns”, kuras tapšanas procesā aktīvi iesaistījās arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola.

RMKD