RMDV audzēknēm 3. vieta video konkursā

Ik gadu Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko valsts līmeņa konkursu mākslas un dizaina jomā. Šī gada konkursa tēma bija “Audiovizuāls darbs: Iepazīstam meistarus”. Jaunieši veidoja video sižetus, intervējot un filmējot amatniekus un lietišķās mākslas meistarus.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola (RMDV) konkursā piedalījās ar trim video. Labākos rezultātus – 3. vietu savā grupā – ieguva 2. kursa “Apģērbu dizaina” audzēkņu Aļonas Daņiļenkovas un Samantas Mizovskas veidotais video par fotogrāfu, RMDV absolventu Ņikitu Višņakovu. Video filmēšanā un montāžā audzēknes konsultēja pedagogs Alvis Berngards.

Konkursantu darbus vērtēja žūrija – spēlfilmu un dokumentālo filmu režisore Ināra Kolmane, kinorežisors un kinoscenārists Uģis Olte, kā arī operators Andris Priedītis. Viņi pauda viedokli, ka Latvijas kino ir nākotne un uzteica konkursa laureātu filmas, no kurām var pamācīties arī profesionāļi.

Jauniešu veidotās filmas paredzēts demonstrēt XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē “MĒS”, kas svētku laikā notiks Sporta kvartālā Rīgā.

Madara Bērtiņa,
RMDV direktores vietniece