RMDV audzēkņi devās ekskursijā uz Daugavpili

3.martā programmas “Skolas soma” ietvaros Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem tika organizēts brauciens uz Daugavpili, lai apmeklētu pilsētas muzejus un apskatītu izstādes. Brauciena mērķis bija iepazīties ar Latgales kultūrvēsturisko mantojumu un veicināt interesi par mākslas aktualitātēm Daugavpilī un Latgalē.

Audzēkņi apmeklēja Māla mākslas centru, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju un Rotko mākslas centru, kā arī piedalījās Rotko pavasara izstāžu atklāšanā.

Audzēkņi bija pārsteigti par Novadpētniecības un mākslas muzeja daudzveidīgajām izstādēm. Viņi apskatīja gan izstādi CEĻŠ UZ DIEVNAMU, kur parādīti dažādu konfesiju dievnamu relikti, gan apskatīja 20. gadsimta sākuma viesistabu interjerus, gan redzēja Mečislava Caunes fotogrāfiju izstādi ZEM DAUGAVPILS DEBESĪM , gan izstādi DVĒSEĻU ĶĪMIJA, kurā vienkopus skatāmas starptautiski atzītas mākslinieces Violetas Ozunas autorlelles un jaunās mākslinieces Margaritas Ozunas zīmētie portreti un vēl vairākas ekspozīcijas.

Māla mākslas centrā, kur atrodas pilsētas keramiķu darbnīcas, iepazināmies ar Daugavpils keramiķu veikumu daudzu gadu garumā.

Tālāk ceļš veda uz Rotko centru, kur vienlaikus notika vairāku izstāžu atklāšana. Tika atklāta Latgales reģiona mākslinieku izstāde TRĀPITS DESMITNIEKĀ, Austrālijas fotogrāfa Ralfa Kerles fotoizstāde NETVERAMAIS CILDENUMS,  poļu mākslinieka Pjotra Skovrona grafikas izstāde INTERFERENCES un citu starptautisku mākslinieku kolekcijas. Atklāšanā piedalījās vairāku valstu vēstnieki, izstāžu autori, viņus pārstāvošas personas un citi ar mākslu saistīti cilvēki.

Audzēkņiem bija iespēja viena brauciena laikā iepazīties ar ļoti daudzu un dažādu mākslinieku darbiem. Tā bija laba pieredze saprast mākslas daudzveidību.