RMDV audzēkņi dodas ekskursijā uz GORU

 Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi kopā ar citu pilsētas skolu jauniešiem un ARPC Zeimuļs pārstāvjiem izzinošā, emocionālā un izklaidējošā ceļojumā – ekskursijā pa Latgales vēstniecību GORS (23.02.2016.)

Rēzeknes skolu jaunieši piedalījās ekskursijā pa GORU, iepazinās ar koncertzāles piedāvātajām iespējām, guva ieskatu tās tapšanas vēsturē, varēja apskatīt vēstniecības Lielo un Mazo zāles, mēģinājumu jeb orķestra, mākslinieku telpas, horeogrāfijas zāli, grimētavas, konferenču-semināru zāli, bērnu istabu. Kā atzina ekskursijas vadītāja E. Jurāne, koncertzāle ir multifunkcionāla, vienlaicīgi te var rīkot gan koncertus, muzikāli dramaturģiskus uzvedumus, gan demonstrēt filmas un vadīt konferences. Ēkas pirmajā stāvā atrodas arī Latgales radio studija un Rēzeknes pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa.

Kā atzina Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Aleksejs Stecs, Rēzekne ir pirmā pilsēta Latvijā, kurā no pašiem pamatiem uzcelta pilnīgi jauna koncertzāle, un patlaban tā uzskatāma par nozīmīgāko kultūras būvi visā Latvijā. Pirmā ideja par koncertzāles izveidi radās 2006. gadā un jau pēc diviem gadiem, proti, 2008.gadā, tika izsludināts arhitektūras projektu konkurss, kurā uzvarēja Ulda Baloža un Daigas Bikšes darbs ar devīzi “Zīdaste”. 2010. gadā tika uzsākti koncertzāle būvniecības darbi, kuri ilga 3 gadus.

Mazajā zālē, kuru apmeklēja ekskursijas dalībnieki, parasti notiek filmu seansi, stāvkoncerti (līdz  800 cilvēkiem). Krēsli ir automātiski atbīdāmi 3 minūšu laikā.

 Lielajā zālē audzēkņus pārsteidza gan durvis, kas karājas gaisā, gan orķestra bedre, kurai ir vairāki līmeņi, un kuru var pacelt un nolaist (tās maksimālais dziļums ir gandrīz 5m). Reizēs, kad notiek koncerti, orķestris var atrasties zem skatuves (orķestra bedrē), bet uz skatuves uzstājas mākslinieks. Augstvērtīgā šo abu zāļu akustika ļauj līdz pilnībai baudīt operu, baletu, mūziklus), simfoniskās mūzikas koncertus, kora un kamermūzikas koncertus, amatiermākslas un plašizklaides norises.

Konferenču-semināru telpu iekārtojums katram pasākumam atšķiras, to nosaka dalībnieku skaits un viesu vēlmes. Tās visas ir aprīkotas ar visu nepieciešamo.

Atklātās, slēgtās un VIP zonu grimētavas. Šīsdienas ekskursantus patīkami pārsteidza lielais grimētavu skaits un to daudzveidība. Par lielu prieku apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties VIP klases grimētavā, kurā savulaik ir uzturējušas pasaules mēroga zvaigznes R. Pauls, V. Brežņeva, V. Meladze u.c.

Bērnu istaba, kurā iespējams atstāt mazuli auklītes uzraudzībā un vecākiem doties baudīt koncertu.

Kā paskaidroja E. Jurāne koncertzāles nosaukums „Gors” ir saistīts ar cilvēka garu, jebkurš klausītājs, skatītājs, nonākot saskarē ar  kultūru, apmeklējot koncertus, klausoties mūziku, to visu izbauda gara līmenī. Arī apakšnosaukums – „Latgales vēstniecība” – nekādā gadījumā nav saistīts ar politiku, kā to dažubrīd iedomājas jaunieši, tieši otrādi, nosaukumam ir vairāk idejisks līmenis, koncertzāle ir tā vieta, kas stāsta ikvienam par to, ka šeit ir Latgale, mums ir sava valoda, tradīcijas. Un ikviens, dodoties mājās, kļūst par tās vēstnieku.

Info : Gunta Tjanginska (RMDV AP konsultante)