RMDV audzēkņiem būs pieejama RTA dienesta viesnīca

Sliktā ēkas tehniskā stāvokļa dēļ un pēc Valsts sanitārās inspekcijas slēdziena šis bija pēdējais mācību gads, kad tika izmantota Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) dienesta viesnīca Raiņa ielā 9B.

Lai arī turpmāk nodrošinātu dzīvesvietu audzēkņiem, kuru mājvieta neatrodas Rēzeknē vai tuvējā apkārtnē, RMDV šovasar noslēgs vienošanos ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) par akadēmijas dienesta viesnīcas izmantošanu Atbrīvošanas alejā 115k-2. RMDV audzēkņiem tajā būs pieejami 23 divvietīgi un trīsvietīgi numuriņi. RTA dienesta viesnīcas ēka ir nosiltināta, tai nomainīti logi. Istabas ir izremontētas un mēbelētas, tostarp tiks nodrošināta gultasveļa un segas.

Katrā numuriņā ir sanitārais mezgls (labierīcības un duša). Iemītniekiem būs pieejamas arī vairākas koplietošanas telpas – virtuve ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku, veļas mazgātava, telpa mācībām, atpūtas zona ar iespēju sportot un izmantot trenažieru zāli, pagalms un autostāvvieta.

Par dienesta viesnīcu audzēkņiem būs jāmaksā aptuveni 50 Eur. Summa tiks precizēta augusta sākumā, kad būs zināms kopējais izmitināmo audzēkņu skaits. Jāpiebilst, ka kopējās izmaksas vienam cilvēkam būs 144 Eur, taču gandrīz divas trešdaļas no šīs summas līdzfinansēs skola.

Ja RTA dienesta viesnīcā visiem audzēkņiem vietas nepietiks, ir panākta vienošanās arī ar viesnīcu “Latgale” par trīsvietīgu un četrvietīgu numuriņu izmantošanu.

Tikmēr šobrīd notiek Kultūras ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas sarunas par RMDV dienesta viesnīcas Raiņa ielā 9B renovāciju.