RMDV jaunieši jaunas zināšanas un prasmes iegūst arī ārpus Latvijas

Ikgadu Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) vismaz divas audzēkņu grupas dodas praksē kādā no skolām vai uzņēmumiem aiz mūsu valsts robežas. Šīs iespējas tiek nodrošinātas programmas Erasmus+ ietvaros, katru gadu RMDV saņemot atbalstu projektu konkursā.

Projekta ,,Apgūt Eiropas veiksmīgos piemērus dizaina un mākslas izglītībā’’, Nr.2017-1-LV01-KA102-035290, ietvaros 10 jaunieši bija praksē Itālijas Rimini pilsētā. Trīs nedēļas tika veltītas jaunu datorprogrammu iepazīšanai un apguvei, patstāvīgajam darbam pie Rimini pilsētas logotipa, bukleta un plakāta izstrādes. Audzēkņu veikumu atzinīgi novērtēja prakses vadītājas, norādot, ka RMDV jaunieši ir zinoši, motivēti un ar lielu atbildības sajūtu.

Kāds ir pašu jauniešu viedoklis par Itālijā pavadīto laiku?

Džeina Lubāne:

Itālijā prakse bija lieliska! Ieguvu ne tikai labas iemaņas datorprogrammā ,,Adobe Illustrator” , bet arī izpratu jauna logotipa tapšanas sarežģīto procesu. Protams, interesanti bija arī citi uzdevumi – vairāk radošāki un kreatīvāki. Darbs bija intensīvs, sākotnēji pat grūts. Lielisku skolotāju palīdzība lieti noderēja. Spilgtas atmiņas ir par brīvdienās pavadīto laiku: mums bija iespēja aizbraukt ekskursijās uz Sant Arkandželo un Sanmarīno. Tik skaistas vietas ar to senatnīgo auru, jaukiem un izpalīdzīgiem cilvēkiem nekad neaizmirsīšu.

Līga Avotiņa:

Šajās nedēļās, kuras pavadīju saulainajā Itālijā, es ieguvu jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, iepazinu itāļu kultūru un jaunus cilvēkus. Vienai pilsētai domātais logotips tapa dažādos veidos un stilos. Arī bukleta izstrādes gaita mums katram nesa jaunas atklāsmes. Praksi Itālijā uzskatu par man vērtīgu iespēju, kā mācīties līdz šim nezināmā vidē.  Tas bija unikāls piedzīvojums, ko novēlu ikvienam. Būt projekta ietvaros apmaksātā braucienā, lai iepazītu kādas valsts ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru, tradīcijas un ikdienu, reizē iegūtu jaunas emocijas, tas vienkārši ir lieliski.  Aicinu jauniešu izmantot šo iespēju!

 

Renāte Zinovjeva:

Prakse man deva labus teorētiskos un praktiskos pamatus logotipa izstrādē un darbā pie bukleta veidošanas. Prakses vadītājas sniegtā informācija un praktiskā darbošanās man bija jauna un saistoša. Arī svešvalodas, jo praksē sarunājāmies tikai angļu valodā, uzlabošana noderēs turpmāk. Ja kas nebija skaidrs, skolotājas pacietīgi un pieklājīgi izskaidroja, sakot, ka mācīšanās procesā var arī kļūdīties, kaut ko nesaprast, jo tas ir normāli. Bijām arī  nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem mācību līdzekļiem. Jāteic, ka praksē bijām noslogoti, bet iegūtie rezultāti deva mundrumu. Brīvajā laikā pat neradās tāda doma par palikšanu viesnīcā, jo gribējās apskatīt kaut ko jaunu, bija ziņkāre ieraudzīt kaut ko aizraujošu. Līdz šim brīdim ir neaizmirstamas emocijas un vēlme vēlreiz doties uz saules pilno Itāliju.

 

Nellija Sila:

Kāpēc pieteicos praksē uz Itāliju? Galvenais – vēlējos pilnveidot angļu valodas prasmes. Tas man izdevās. Arī uzlaboju savas zināšanas datorprogrammās, kas man tagad ļoti noder. Par vienu no lielākajiem ieguvumiem uzskatu Itālijas kultūras un paražu iepazīšanu.  Kopumā šī prakse bija lieliski pavadīts laiks un, neapšaubāmi, neaizmirstamas atmiņas. Ir neviltots prieks par to, ka man tika sniegta šī lieliskā iespēja. Ieguvu daudz pozitīvu emociju un neaizmirstamu skatu. Ja man vēl kādreiz būs iespēja piedalīties šādā mobilitātē, to izmantošu. Lai būtu praksē kādā no Eiropas Savienības valstīm, ir centīgi jāmācās, jāapmeklē nodarbības savā skolā, jāzina svešvalodas. Bet tas ir tā vērts, lai savu dzīvi padarītu krāsaināku.

Jāpiebilst, ka šī projekta ietvaros 6 audzēkņi bija praksē Lietuvā. Savukārt nākamā gada projektā atkal būs jauna iespēja 6 jauniešiem praksē būt Lielbritānijas pilsētā Portsmutā un vēl 6 – Spānijas pilsētā Seviļā.

Līdztekus jaunām zināšanām un prasmēm savas specialitātes izglītībā prakses laikā jaunieši gūst inovatīvu informāciju par apmeklētās valsts mākslu un dizainu, kā arī iemācās jaunus vārdus citā mēlē, kā tas notika prakses laikā Itālijā, tagad zinot, kā itāļu valodā, piemēram, ir Labrīt!

 

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola –

tās ir plašākas iespējas redzēt vairāk un tālāk!

Mēs atrodamies Baznīcas ielā 34A, Rēzeknē, tālr.:64622676.

 

 

erasmus

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu ,,Apgūt Eiropas veiksmīgos piemērus dizaina un mākslas izglītībā’’, Nr.2017-1-LV01-KA102-035290, līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.