RMDV jaunieši piedalījās nodarbībā par traumatisma profilaksi

19 tūkstoši – tik liels skaits bērnu un jauniešu gada laikā ar dažādām traumām nonākt vienā no Rīgas slimnīcām. Turklāt ik dienu katrā Latvijas slimnīcā nokļūst vismaz viens bērns, kurš cietis negadījumā ar elektrisko skrejriteni. Statistika ir biedējoša. Lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā, Veselības ministrija šajā pavasarī īsteno izglītojošas nodarbības. Šodien, 24. maijā, lekcijā piedalījās arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 1. un 2. kursa audzēkņi.
 
Lektore Nadežda Trušele pastāstīja par biežākajiem traumu veidiem, par traumu gūšanas apstākļiem, iespējamām sekām un piesardzības pasākumiem, lai izvairītos no traumām. Jaunieši atbildēja uz jautājumiem, vai paši kādreiz ir guvuši traumas uz ūdens, uz batuta, pie grila un citur. Tāpat audzēkņiem grupās bija jāizvērtē septiņi reāli gadījumi, kur jaunieši guvuši paliekošas traumas un pat invaliditāti. 
 
Noslēgumā lektore skolēniem novēlēja sargāt sevi un padomāt divreiz pirms tiek darīts kas bīstams, jo neviens nezina, vai tieši viņš nebūs tas, kurš papildinās Latvijas drūmo statistiku.
 
Izglītojošie pasākumi traumatisma profilaksei tiek īstenoti ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu.