RMDV norisinājās Donoru diena

25. oktobrī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) pilngadīgajiem audzēkņiem, pedagogiem un darbiniekiem bija iespēja izdarīt labu darbu – ziedot asinis Valsts asinsdonoru centra rīkotajā izbraukuma Donoru dienā. 

Asinis ziedoja 18 donori, bet jāteic, ka vēl gandrīz tikpat vēlējās to izdarīt, taču stingro noteikumu un veselības prasību dēļ to pagaidām nevarēja darīt. Paldies par labo gribu! Īpašs paldies tiem donoriem, kuri asinis ziedoja pirmo reizi! Lai šī kļūst par vērtīgu tradīciju arī turpmāk!

Viena asins ziedošanas reize var izglābt dzīvību līdz pat trim cilvēkiem! Kā pastāstīja Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāles medicīnas māsa Elvīra Beķere, četras stundas pēc asisns nodošanas sāk strādāt speciālisti, kuri katru asins devu sadala pa komponentēm: atdalītā plazma tiek uzglabāta -30 grādu temperatūrā un ir derīga trīs gadus, eritrocītu masa ir derīga 35 dienas, savukārt leikocītu – trombocītu slānis ir jāizlieto piecu dienu laikā, tāpēc VADC ir svarīgi saņemt asins ziedojumus regulāri. 

Ziedotās asinis ir ārkārtīgi būtiskas slimnīcu darba ikdienā. Asins komponentes nepieciešamas gan operācijās, gan pacientiem ar smagām saslimšanām, gan avārijās un ugunsgrēkos cietušajiem. Arī Tu vari palīdzēt glābt citu cilvēku dzīvības!