RMDV piedalās Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā konkursa skatē ,,LDS Balva 2018”

Jau 11.reizi Latvijas Dizaineru savienība apkopo un izceļ Latvijas labākos dizaineru darbus. Šogad tā no 5. līdz 7.oktobrim notiek izstādes ,,DesignIsle 2018” ietvaros Ķīpsalā Rīgā.

Kā informē rīkotāji, šogad otrajā kārtā skolu, augstskolu un profesionāļu kategorijā ir izvirzīti kopumā simts četrdesmit deviņi darbi. Profesionāļu konkursā darbi pieteikti kategorijās ,,Lietu dizains” (šī gada temats – gaismas objektu, tas ir, gaismekļu, gaismas ķermeņu un lampu dizains), ,,Interjera dizains” un ,,Saziņas dizains” (šī gada temats – zīmes dizains).

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu nominācijā ,,Lietu dizains’’ pārstāv 4 absolventu dizaina darbi:

  • Intas Ievas Borisas darbs ,,Aizvērt durvis” (pedagoģe – Anita Bernāne). Šis stāsts vēl nebija sarakstīts dienā, kad porcelāna lelles jau sēdēja autores klēpī. Ikviens bērns savā dzīvē rokās ir turējis rotaļlietu. Kādam tas bijis koka vilcieniņš, citam – auduma lelle. Pat esot pieauguši, mēs aizvien saskaramies ar spēļmantām, – kad meklējam dāvanu kādam mazam tuviniekam vai kad iesaistāmies savu bērnu rotaļās.
  • Riharda Puisāna darbs ,,Velosipēdu novietne” (pedagogs – Norberts Kudiņš). Rēzeknes pilsētā ir maz vietu, kur iespējams novietot velosipēdus. Tas savukārt neveicina veselīgu dzīvesveidu un velotūrisma attīstību.
  • Jāņa Kurciša darbs ,,Velostatīvs (pedagogs – Kaspars Lemps), kurš mājās spēj ekonomēt vietu velosipēdiem, jo darbojas 2 pozīcijās – stacionārs, atbalstāms pie sienas (1 velosipēds) un mobils – telpā (2 velosipēdi). Arī tad, kad statīvs netur velosipēdus, tas funkcionāli darbojas kā plaukts ekipējumam, cimdiem.
  • Vladislava Jevdokimova darbs ,,Pretpoli” (pedagogs – Norberts Kudiņš). Šaha spēles dizaina risinājums, kurš izstrādāts, iedvesmojoties no spēles figūrām – vilciņiem. Darbs aizpilda trūkstošo piedāvājumu mūsdienīgu, noderīgu un pielāgojamu interjera elementu klāstā. Spēles galda vienkāršā forma un uzbūve nodrošina ne tikai vieglu kopšanu un izturību, bet arī ērtu salikšanu.