RMDV piedalīsies izstādē “Izglītība un Karjera 2023”

Jau par tradīciju Rēzeknē ir kļuvusi reģionālās profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādes “Izglītība un Karjera” rīkošana, kas aicina un piedāvā 8.-12. klašu skolēniem un citiem interesentiem kopā ar skolu pārstāvjiem iepazīties un uzzināt vairāk par profesionālās un augstākās izglītības iespējām, satikties ar skolu pārstāvjiem, citiem jauniešiem, kā arī kopā izvēlēties savu iespējamo nākotnes profesiju un mācību vietu.

Izstāde notiks Rēzeknes novada pašvaldības telpās (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95A) no plkst. 10.00 līdz 15.00. 

Izstādē piedalīsimies arī mēs – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola. Līdzās RMDV izstādē jauniešus gaidīs vēl vairāk nekā 20 profesionālās un augstākās izglītības iestādes no visas LatvijasRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rēzeknes tehnikums, LBTU Malnavas koledža, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Latgales industriālais tehnikums, Ogres tehnikums, Daugavpils Universitāte, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Baltijas starptautiskā akadēmija, Rīgas Aeronavigācijas institūts, Smiltenes tehnikums,  Valsts robežsardzes koledža, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Valmieras tehnikums, Bulduru dārzkopības vidusskola, Nodarbinātības valsts aģentūras, Mācību centrs BUTS  un citi pārstāvji.

Izglītības iestāžu stendos jauniešiem būs iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte. Izstādē varēs saņemt konsultācijas, informatīvus materiālus, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs, tostarp RMDV audzēkņi rādīs “Gleznu atdzīvošanos”. 

Apmeklētājus gaida  izstādes dalībnieku prezentācijas, dažāda veida konkursi, “Latgales repa princeses” Ūgas uzstāšanās un tikšanās ar tik tok zvaigzni Andrejko.Eptu, kā arī seminārs jauniešiem sadarbībā ar AS Swedbank.

Izglītības iespēju izstādi kopš 2010. gada Rēzeknē rīko Uzņēmēju biedrība un šogad tā notiks jau desmito reizi. Uzņēmēji pastāvīgi atbalsta dažāda veida iniciatīvas sadarbībā ar jauniešu organizācijām un izglītības iestādēm, piedalās Karjeras nedēļā, prakses vietu nodrošināšanu studentiem.

Izglītības iespēju izstāde “Izglītība un Karjera” ir nozīmīgākā šāda veida izstāde Latgales reģionā.  Jauniešiem tā ir lieliska iespēja iegūt lietderīgu informāciju par turpmākajām studiju iespējām tepat Latgalē, gan Latvijā, ja nerodas iespēja apmeklēt izstādi “Skola”, ko rīko starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1 vai Atvērto durvju dienas pasākumus izglītības iestādēs. Iepriekš izstādi ik gadu apmeklējuši vairāki simti jauniešu ne tikai no Rēzeknes, bet arī citām pašvaldībām.