RMDV rīkotā Erasmus+ pēcpusdiena atbalsta mobilitāti Eiropā

Ceturtdien, 10.oktobrī, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā noritēja Erasmus+ pēcpusdiena, tā iekļaujoties Eiropas festivālā #ErasmusDienas2019 un apliecinot, ka arī mūsu skolai jau ir izveidojušās savas stabilas tradīcijas mobilitātes projektu īstenošanā.

RMDV rīkotajā Erasmus+ pēcpusdienā mobilitātes projektu dalībnieki – gan audzēkņi, gan pedagogi – dalījās savos pozitīvajos stāstos un pārdomās, atbildēja uz interesentu jautājumiem. Līdztekus bija arī mīklu minēšana par mūsu skolas dalību mobilitātes projektos. Daudzi uzzināja, ka Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola šajos projektos jau iesaistās kopš 2007.gada, pirmās apmeklētās valstis bija Polija un Itālija. Tagad projektu dalībnieki jau ir apceļojuši 11 valstis, visbiežāk būts ir Itālijā, Spānijā, Portugālē un Lietuvā. Skolai ir vismaz 20 partneri Eiropā, tālākie ir Spānijas pilsētā Seviļā un Portugāles – Bragā, tuvākie Lietuvas pilsētā Utenā. Šo gadu laikā mobilitātē (audzēkņi praksēs un skolotāji pieredzes apmaiņās) ir bijuši 217 dalībnieki. Tas nozīmē, ka gadā vidēji praksēs vai pieredzes apmaiņās dodas 18 cilvēki.

RMDV Erasmus+ pēcpusdienas dalībnieki atzina, ka mobilitāte ir vērtīga iespēja gūt jaunas zinības, kā arī ceļot pa neiepazīto Eiropu.

 

RMDV projektu vadītāja

Inga Čekša-Ratniece