Sniega skulptūru konkurss “Sapnis par mieru”

Jau vairāk nekā 10 gadus Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā (RMDV) notiek Sniega skulptūru konkurss. Šoreiz sniega kupenas oriģinālās skulptūrās tika pārvērstas 9. martā laukumā pie skolas (Raiņa ielas un Dzirnavu ielas stūrī). Sniega skulptūru veidošanā piedalījās skolas audzēkņi un skolotāji, kopumā 14 komandas. Tāpat atsevišķā laukumā darbojās arī Bērnu Mākslas skolas audzēkņi.

Šī gada konkursa tēma bija “Sapnis par mieru”, tā veicinot izpratni par demokrātiskām vērtībām un šī brīža pasaules aktualitātēm. Skulptūru veidošana atklāja prasmi sadarboties, audzēkņu māksliniecisko talantu radošās izpausmes – fantāziju un dažādu tēlniecības formu izmantošanu. Arī daba šoreiz ļoti palīdzēja – sniega bija tik daudz kā nekad, savukārt nākamās dienas atkusnis un tam sekojošais aukstums mākslas darbus pārvērta skaistās ledus skulptūrās.

Pārliecinājāmies, ka mūsu skolā mācās radoši, atraktīvi un talantīgi jaunieši, arī asprātīgi, izdomājot interesantus darbu nosaukumus, piemēram, “Cerība azotē”, “Balodis Kurliks”, “Miers ar kaifu”, “Miera busiņš”,  “Miera lācis”, “Ar laiku nāk miers”, “Miervaldis” un citi.

Pēc žūrijas vērtējuma 1. vietu saņēma divi darbi: komanda “Nezināmie” ar darbu “Cerības azote” (dalībnieces: Samanta Moroza, Samanta Lipinska, Samanta Ruža, Polina Pukhalska, Aleksandra Ņikitina, Elita Popova, Signija Kulačkovska, Keita Kairiša)

un komanda “Džo” ar darbu “Cerība” (dalībnieces: Laima Zimarska, Anna Kijaško).

Ar trīs punktu starpību 2. vietu ieguva komanda “Laidl, seko sapnim” ar darbu “Miera busiņš” (dalībnieces: Elīna Ignatjeva, Laura Duļbinska, Alise Stepāne, Alise Zālīte, Kristīne Kuprijanova).

Savukārt 3. vietā komanda “Kittyz” ar darbu “Daba dziedē” (autors: Matīss Ulmanis).

Skatītāju simpātiju balvu saņēma komanda “True taxi” ar skulptūru “Miers “ar kaifu”” (dalībnieki: Iļja Ivanovs, Alrksandrs Ribkins, Daniels Alekss Sipovičs, Anastasija Mišarina, Ņikita Čerņavskis, Hrayr  Davtyan).

Pasākumu aktīvi atbalstīja un fotografēja Mākslas (foto) izglītības programmas audzēknes Ilze Asače, Angelina Matjušenoka, Marta Šišlova, Ginta Jasmīna Pētersone.

Pirmajām trīs vietām, kā arī skatītāju simpātijai balvā būs iespēja piedalīties šokolādes liešanas darbnīcā 22. martā, kurā varēs apgūt jaunas prasmes un no šokolādes izliet sev saldas balvas.  

Irina Laganovska-Vesere,
RMDV pedagoģe