Tapis buklets ar maršruta karti un pieturu stāstiem

15 minūšu brauciens ar autobusu no pieturas ,,Lana’’ līdz ,,Vipingai’’ – tāds ir Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas audzēkņu un sadarbības partnera – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 11.klases skolēnu izstrādātais buklets, kurā līdzās ilustratīvajai maršruta kartei ir pieturu stāsti.

Kartē Rēzeknes pilsētas slavenākās vietas attēlotas ar grafiskiem zīmējumiem, izpētīti pieturvietu nosaukumi, saglabājot vecos vai aicinot ieviest jaunos latviski un latgaliski, lai uzsvērtu savu identitāti. 10 pieturu stāsti tapuši, vēsturei savijoties ar mūsdienām un piepalīdzot fantāzijai.

Buklets pieejams Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centrā, kā arī maršruta autobusos. Elektroniskā veidā tas lasāms Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas interneta mājas lapā http://rmdv.lv.

Inovatīvais tūrisma produkts tapa projekta ,,No vārda līdz tēlam’’ rezultātā, kas īstenots Kultūras ministrijas Radošo partnerību programmas RaPaPro ietvaros. Bukleta izdošanu atbalstīja Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centrs.

Šo 3,5 km garo maršrutu iespējams arī izbaudīt, braucot ar velosipēdu 30 minūtēs, ejot kājām – 60 minūtēs. Tā iepazīt Rēzekni varēs ne vien ciemiņi un tūristi, bet arī paši pilsētnieki.