Ukraiņu mākslinieki

Ivans Marčuks

Daily Telegraph viņu ierindo šobrīd dzīvojošo 100 ģēniju sarakstā.

Ivans Marčuks radījis aptuveni 5000 darbu, no kuriem daudzi izstādīti ārzemēs. Viņš savu tehniku dēvē par plyontismu, kas ir atvasinājums no ukraiņu dialekta vārda plyontaty – aust. Ivana Marčuka mistiskie darbi sastāv no daudzslāņainām krusteniskām līnijām, kas no liela attāluma saplūst vienā krāsā.

Oļegs Tistols

Oļegs Tistols ir viens no populārākajiem ukraiņu māksliniekiem, kurš pārstāvēja valsti Sanpaulu mākslas biennālē 1994. gadā un 49. Venēcijas biennālē 2001. gadā. Viņa māksla ir pazīstama un novērtēta visā pasaulē. Oļega Tistola darbu savdabīgā iezīme ir dažādu klišeju un stereotipu mākslinieciska pārvēršana eksperimentējot. Viena no tām tapusi sadarbībā ar dizaineri Anastasiju Ivanovu 2013. gadā, kad 31. Ukrainas Fashion Week apmeklētāji piedalījās “Krāsojamās grāmatas” gleznošanā, tādējādi radot interaktīvu mākslas darbu.

Aleksandrs Rojtburds

Pēdējos gados Aleksandrs Rojtburds ir stingri iesakņojies Ukrainas mūsdienu mākslas pasaulē. Viņa darbi izstādīti Kijevas Nacionālajā mākslas muzejā un PinchukArtCentre (Mūsdienu mākslas muzejā Kijevā), Maskavas Tretjakova galerijā, Valsts Krievu muzejā Sanktpēterburgā un Ņujorkas Modernās mākslas muzejā. Turklāt viņš ir viens no Ukrainas postmodernisma dibinātājiem.

Petro Bevza

Petro Bevza ir Ukrainas Mākslinieku savienības biedrs. Viņš ir arī ārkārtīgi daudzveidīga personība, vienlaikus būdams tēlnieks, fotogrāfs un video mākslinieks. Viņa māksla ir mulsinoša un paradoksāla, jo gleznās viņš cenšas saglabāt līdzsvaru starp reālo un virtuālo pasauli. Neskaidras līnijas, kontrastainas krāsas un atbilstošas tēmas – tā var raksturot Petro Bevza darbus.

Alena Kuzņecova Neatkarīga ukraiņu gleznotāja, kura rada abstraktus darbus, kas centrējas uz kosmosa tēmu, kas meklē nestabilitātes un bezsvara sajūtu. Viņas darbi ir mierpilni, reizēm atgādina zinātniskos pētījumus laboratorijās, palielinājumus zem mikroskopa. Alena Kuzņecova rūpīgi pēta gleznošanu un krāsu kā neatkarīgas vērtības, izmantojot vairāku tehniku kombinācijas