Mākslas izglītība paver iespējas ne tikai materiālo interešu nodrošināšanai nākotnē, bet arī cilvēka garīgās pasaules un estētiskās dzīves uztveres pilnveidošanai un attīstībai.
Tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmā, līdzās vispārējiem profesionālajiem mācību priekšmetiem – zīmēšanai, gleznošanai, datorgrafikai un foto pamatiem un dizaina projektēšanai, izglītojamie apgūst gan tradicionālās tekstildarbu tehnikas (aušanu dažādās tehnikās, šūšanas pamatus), gan šodien aktuālās – auduma apgleznošanu un apdruku, tekstilaplikāciju un filcēšanu, gan, veicot dažādus eksperimentus ar tehnikām un materiāliem, rada autortehnikas savu radošo ideju īstenošanai materiālā. Tekstilizstrādājumu dizaina speciālists spēj radoši izmantot gadsimtiem vecas tradīcijas un vērtības, laikmetam aktuālu tekstila priekšmetu dizaina veidošanā un izgatavošanā.
Apģērbu dizains mūsdienās ir viena no aktuālākajām mākslas nozarēm, jo arvien vairāk cilvēku vēlas ģērbties oriģināli, atbilstoši jaunākajām modes tendencēm un savam dzīves stilam. Apgūstot izglītības programmu, izglītojamie iemācās izgatavot tērpu, sākot ar tā skici un beidzot ar īstenošanu materiālā, kā arī izgatavot aksesuārus, smalkas rotājošās detaļas. Mācību laikā izglītojamie apgūst šūšanas tehnoloģiju, rokdarbu tehnikas, modelēšanu un konstruēšanu, dažādu materiālu specifiku un vēsturiskos stilus. Apģērbu dizaina speciālists spēj darboties modelētāju biznesā un izgatavot tērpus atbilstoši pasūtītāja prasībām.
Inese Ratniece
RMDV direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā,
Tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja