Brīvajā laikā jaunieši iepazīst Itālijas vēsturi un kultūru, bauda mākslu un dabu

Darbdienās pēc prakses Rimini, arī brīvdienās mūsu skolas jauniešiem atliek laiks arī iepazīt Itālijas vēsturi, kultūru, mākslu un dizainu, vērot un sajust dienvidvalsts dabu.

Rimini pilsētas muzejā ,,Musei Comunali di Rimini” jaunieši apmeklēja KSILOGRĀFIJAS izstādi (XILOGRAFIA.-Un’utopia grafica 1924.-1926.g.).

Turpina RMDV audzēkņu grupas pavadošā skolotāja Gunta Tjanginska:

Mums bija ekskursija pa RIMINI pilsētu kopā ar gidi Kashu. Mums pievienojās vēl 2 grupas no Latvijas (Aizkraukle) un 1 grupa no Polijas. Kopā devāmies izzināt pilsētas vēsturisko centru. Apskatījām ievērojamākos arhitektūras pieminekļus: Rimini Katedrāles baznīcu (Tempio Malatestiano, 1468.g.), galveno pilsētas laukumu (Three Martyrs’ Square), Kavūra laukumu (Piazza Cavour), Sv.Antonija templi (Temple of Saint Antonio), bibliotēku (Biblioteca Gambulungha), senāko tiltu pasaulē (Tiberius bridge), vecāko triumfālo Augusta arku (Arch of Augustus, 27 B.C.), seno Zivju tirgu, Rimini teātri (Teatro Comunal di Rimini ‘A. Galli’), muzeju Luigi Tonini, arī pastaigājāmies gar upi Marecchia, kuras krastos pietauvotas neliela izmēra laivas, apskatījām Rimini daudzkrāsainās celtnes.

Mums tagad ir zināms stāsts ir par 2000 gadu veco Tiberija tiltu, ko tautā dēvē arī par velna tiltu, jo, kā vēsta leģenda, to uzcēla pats nelabais. 21.g.p.m.ē. imperators Tiberijs noslēdza vienošanos ar velnu, kas paredzēja tilta izbūvi vienas nakts laikā, par to pretī saņemot pirmo dvēseli, kas šķērsos šo tiltu. Solīts un darīts! Velns uzbūvēja tādu tiltu, kam bija jākalpo mūžīgi. Tilts tika uzcelts, taču imperators Tiberijs pirmo palaida suni (citā versijā cūku) pār tiltu. Saniknotais velns spēra ar kāju, cerībā to iznīcināt. Taču tilts stāvēja kā stāvējis, tikai ir palicis velna pakava nospiedums. Mēs to visi redzējām!

Jauniešus saista arī pastaiga gar smilšaino Adrijas jūras krastu. Te vēl var sajust rudenīgo siltumu un sauli.

Jāpiebilst, ka Rimini pilsēta atrodas valsts centrālajā daļā, Adrijas jūras krastā, netālu no Sanmarīno. Tā ir viena no slavenākajām piejūras kūrortpilsētām Eiropā. Rimini ir ievērojama arī kā slavenā kinorežisora Federiko Fellīni dzimtā pilsēta.

Mobilitātes prakse Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 10 audzēkņiem notiek programmas ERASMUS+ skolas projekta ,,Apgūt Eiropas veiksmīgos piemērus dizaina un mākslas izglītībā’’,  Nr.2017-1-LV01-KA102-035290, ietvaros.

erasmus