Digitālā poēzija Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas pedagoģes un mākslinieces Gundegas Strautmanes izstāde “Digitālā poēzija” skolas Baltajā zālē.

Gundega Strautmane studē Liepājas Universitātē, jauno mediju mākslas nodaļā, ir pirmā kursa doktorante. Pētniecības darbs fokusējas uz vizuālo poēziju jauno mediju mākslā. Arī pati māksliniece, līdzās datorgrafikas pedagoga darbam Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, pēdējos gadus radoši darbojas vizuālās un digitālās poēzijas laukā.

Gundegai Strautmanei ir starptautiskā pieredze, studējot Berlīnes Mākslas Universitātē tekstila dizainu, piedaloties Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas projektu Erasmus+ mobilitātes Anglijā. Tekstila mākslu Gundega ir apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā un Rīgas Tehniskajā universitātē studējusi tekstila tehnoloģijas. Attiecīgi realizētie projekti pārklāj mākslas un dizaina laukus. Savos pirmajos mākslas projektos Gundega strādāja ar Braila kodu un tā mērķis bija padarīt darbus uztveramus, gan redzīgajiem, gan vājredzīgajiem un neredzīgajiem darbu vērtētājiem.

Pēdējos projektos māksliniece strādā ar pašizveidotām asēmiskā burtveidola kompozīcijām, savos darbos kodējot arvien jaunus tekstus. Tāpat māksliniece strādā ar foto kolāžu un 3D vizualizācijām. Šie darbi arī ir pieskaitāmi vizuālās poēzijas mākslas laukam un ieved skatītāju kādā noskaņā vai sapņojumā.

Aicinām uz mākslinieces portfolio prezentācijā/lekcijās 08.05 un 15.05 no plkst.12.05-12.45.

Izstāde apskatāma no 26. aprīļa līdz 18. maijam, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Baltajā zālē, Baznīcas ielā 34

Aicinām apmeklēt.