Emocionālās sniega skulptūras Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas dārzā

Jau vairāk kā desmit gadus Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas ziemas tradīcija ir organizēt sniega skulptūru parādi. Iniciatori ir Vides dizaina izglītības programmas tēlniecības nodaļas audzēkņi un pedagogi, kā arī aktīvi piedaloties visam skolas radošajam kolektīvam. Gunārs Klaučs, tēlniecības nodaļas vadītājs stāsta: “Šogad organizējām demokrātiskāku – radošo darbnīcu formātu, nevis konkursu. Sniega veidošanā un arī simpātiskāko sniega skulptūru izvēlē piedalījās paši dalībnieki un skatītāji. Sniega skulptūras ir dažādas – vecāko kursu audzēkņiem jau ir jūtams profesionāls tēlniecības pieskāriens, toties jaunākajiem ir vairāk emocionālāki veidojumi”.
Jauniešu fantāziju atspoguļojumu sniega stāstus ir rosinājuši multfilmu varoņi, redzami arī datorspēļu motīvi. Sniega tēlnieki pievērsās arī filozofiskām pārdomām par notiekošo, to atainojot skulptūru tēlos.
Jaunieši darbus rada atraisīti, nebaidoties par kļūdām. Gunārs Klaučs uzskata, ka tēlniecība ir ne tikai amats, bet gan meditācijas un radošas izpausmes veids.


Ināra Groce, foto Kaspars Ratnieks