Filma ,,Tizlenes”

9. decembrī RMDV 86 izglītojamie apmeklēja Latgales vēstniecības “Gors” kinoteātri, lai noskatītos filmu ”Tizlenes”.

Komēdijā “Tizlenes” trīs 9. klases skolnieces nolemj likt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm! Iedvesmojoties no Holivudas filmām, draudzenes nolemj, ka vienīgā izeja ir ierasties izlaidumā ar klases spicākajiem čaļiem. Taču, kad izfantazētie plāni gandrīz izbojā patiesu draudzību, meitenēm nākas saprast, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu, un dzīvē viss nenotiek kā kino.

Jaunieši bija ļoti apmierināti ar filmai ziedoto laiku. Tā bija ielūkošanās jauniešu pasaulē it kā no citas puses. Kāds filmā redzēja sevi un savus kompleksus, kāds ieraudzīja savu tuvinieku, kuram skolā ir sarežģītas attiecības. Katrs varēja atrast sev tuvo, aktuālo, arī, iespējams, sāpīgo.

Filma lika domāt par pusaudžu dzīvi, kas nav vienkārša. Tas ir vecums, kad jaunieši ir ļoti emocionāli un jūtīgi. Tāds filmas liek jauniešiem mācīties just empātiju-sajust otru. Režisors: Marta Elīna Martinsone Lomās: Asnāte Sofija Rožkalne, Ludmila Karpova, Katrīna Dambeniece, Guna Zariņa, Daiga Kažociņa, Ģirts Krūmiņš, Imants Strads, Marija Linarte, Inga Siliņa, Mārtiņš Kalita, Jānis Krīvēns, Edgars Bāliņš