Grāmata par gleznotāju Vitāliju Kalvānu tagad pieejama bibliotēkās un muzejos

Tagad par gleznotāju – latviskās ainavas pārstāvi un V.Purvīša sekotāju, aktīvu mākslas izstāžu organizētāju Vitāliju Kalvānu stāsta arī grāmata. Tā izdota 1000 eksemplāros projekta ,,Vitālijs Kalvāns Latvijas glezniecībā – veltījums Latgalei’’ ietvaros. Grāmatas autore ir mākslas zinātniece Irēna Vilčuka, fotomateriālu veidoja Vjačeslavs Fomins, grāmatas māksliniece – Silvija Berezovska.

Kā šodien grāmatas par Vitāliju Kalvānu atvēršanas svētkos teica Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Osvalds Zvejsalnieks, grāmatas tapšanā radošā komanda ieguldīja milzīgu darbu. Izdevuma autorei, māksliniecei un fotogrāfam tas jau ir otrais kopīgais darbs. Pirms 4 gadiem tika izdota grāmata par Francisku Varslavānu. Pašlaik jau padomā ir darbs par Arvīdu Egli.

Grāmatas par Vitāliju Kalvānu atvēršanas svētkos klāt bija arī mākslinieka krustmeita Marga Romančuka, Latgales reģiona muzeju un bibliotēku darbinieki, galeriju pārstāvji tie, kuriem patīk Latgales mākslas pasaule.

Projekta rezultātā tapusī grāmata par gleznotāju Vitāliju Kalvānu ir inovācija. Tā pieejama Latgales reģiona kultūrizglītības iestādēs, bibliotēkās mākslas jomas interesentiem, nonāks arī Ludzas un Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu grāmatu plauktos.

Jāpiebilst, ka projektu ,,Vitālijs Kalvāns Latvijas glezniecībā – veltījums Latgalei’’ īstenoja biedrība Latgalieši, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola un Rēzeknes mākslinieku kopa. Atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Latgales Kultūras programma, Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” un Ludzas novada dome.