Iejusties vājredzīgo pasaulē

To palīdzēja Normunds Pīlips – Invalīdu un viņu draugu apvienības ,,Apeirons” apmācību projektu vadītājs. Pagājušās nedēļas nogalē skolas audzēkņiem bija Normunda apmācību nodarbība ,,Norādes personām ar redzes grūtībām”.

Uzmanības centrā bija jautājumi par personu ar redzes invaliditāti iespējām un ierobežojumiem, par izmantotajiem tehniskiem palīglīdzekļiem, ieteikumi pieejamu norāžu un informatīvo materiālu izgatavošanai. Tika izspēlētas situācijas, piemēram, izmantotas speciālas simulācijas brilles, ar kurām var redzēt pasauli vājredzīga cilvēka acīm, lai saprastu, kā jūtas neredzīgie.

Audzēkņi uzzināja par cilvēku ar redzes grūtībām pārvietošanās palīgiem – balto spieķi un suni-pavadoni, kāds burtu un ciparu šrifts, lielums un novietojums plaknē nepieciešams, lai vājredzīgie tos saredzētu, atpazītu krāsas. Saruna bija arī par veidiem, kā ikviens no mums var palīdzēt  cilvēkam ar redzes traucējumiem, lai, mēs labu gribot, nenodarītu pāri.

RMDV audzēknes Kitija Cakule, Liena Lapinska un Elvita Muravska atzina, ka gūtā informācija un simulācijas spēles palīdzēs darbā autobusu uzrakstu un transporta kustības sarakstu pieturvietās izstrādē Rēzeknes sabiedriskajam transportam.

 

 

 

Aktivitātes notiek projekta ,,No burta līdz skaņai’’ ietvaros, kurš tiek īstenots Kultūras ministrijas Radošo partnerību programmas ietvaros.