Jaunie talanti Latgales kultūrvēstures muzejā

Latgales Kultūrvēstures muzejā no 21. jūnija līdz 23. jūlijam skatāma Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslu izglītības programmas izglītojamo kvalifikācijas darbu gleznojumu izstāde “Mentālā vērtība”.

“Izmantojot pelēkās krāsas toņu nianses, uzgleznoju dekoratīvu kompozīciju sēriju «9 pelēkas dienas», lai radītu meditatīvi filozofisku noskaņu.” (Agnese Isakoviča)

“Ainava visos laikos, visos gadsimtos ir bijusi aktuāla gan pasaules, gan Latvijas mākslā. Mācoties 4 gadus Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā un piedaloties plenērā, mani piesaistīja ainavu glezniecība. Kvalifikācijas darbā esmu nolēmusi gleznot ainavas. (Gundra Muceniece)

“Savos darbos ar krāsu, līniju un, iespaidojoties no saviem literārajiem darbiem, rosināšu skatītāju ielūkoties dziļāk cilvēku savstarpējās attiecībās, attieksmē vienam pret otru, piešķirot darbiem mentālu vērtību.” (Reinis Sprudzāns)

‘’Personisku novērojumu un tuvākas izpētes rezultātā izkristalizējas tēma – cilvēka «pašiznīcināšanās», kas šobrīd ir aktuāla gan izglītojošu iemeslu, gan dažādu iespēju dēļ, lai varētu variēt caur mākslinieciskiem izpausmes līdzekļiem. ‘’(Sintija Šadurska)

“Gleznot ainavu – iespēja darboties brīvi un nepiespiesti, parādot savu redzējumu.” (Laine Giluče)

“Katrai ainavai radīšu savu noskaņu, risinot debesu-zemes attiecības, tonālās attiecības un nianses, gaišais pret tumšo.” (Linda Rauza)

Tā par saviem kvalifikācijas darbiem saka paši autori. Šajos darbos atspoguļojas četros mācību gados iegūtās zināšanas, kas mijas ar personīgo brīvības sajūtu un izaicinājumu uz eksperimentu!