Jeļenas Šumaheres laimes izstāde RMDV baltajā zālē

“Es uzsūcu sevī dažādu mākslinieku daiļradi. Tas ir neizbēgami. Skatītājiem vajag apjaust vispārpieņemtas autoritātes. Mūsdienu mākslā ir milzumdaudz lielisku mākslinieku”, tā par saviem darbiem saka Krievijas māksliniece Jeļena Šumahere. Izstādei ir lakonisks nosaukums “Laime”. Māksliniece ir absolvējusi Smoļenskas pedagoģiskā institūta Mākslas un grafikas programmu 1993. gadā un šajā periodā māksliniece ir produktīvi gleznojusi, to novērtē arī mākslas kritiķi. Darbi ir izstādīti visā Eiropā.

Darbus raksturo ekspresionisms, primitīvisms un abstrakcionisms. Māksliniece paļaujas uz savu intuīciju un uzskata, ka darbi atspoguļo vēlmes un izjūtas. Tie nav iespaidi par dabasskatiem, bet gan par iekšējo piedzīvojumu, fantāzijām.  Tas ir dialogs ar skatītāju ar gleznu starpniecību. Daudzas lietas nevar izteikt vārdos, toties iedziļinoties attēlos, viss kļūst skaidrs. Bet laime – tā ir mums apkārt.

Izstāde ir RMDV sadarbības projekts. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola rīko izstādi sadarbībā ar Rēzeknes Kultūras un tūrisma centru. Izstāde skatāma līdz 23. novembrim, tikšanās ar mākslinieci izstādes noslēgumā plkst. 15:00.