Mācību ekskursijā iepazīstam jaunākās tendences mākslā un dizainā

17.janvārī RMDV Mākslas, Apģērba dizaina, Metāla izstrādājuma un Keramikas izstrādājuma dizaina izglītības programmu jaunieši bija mācību ekskursijā Rīgā.

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā viņi apmeklēja patstāvīgo ekspozīciju un mainīgo izstādi. Skolotāja Agra Ritiņa iepazīstināja izglītojamos ar muzejā izkārtoto latviešu mākslinieku ekspozīciju. Audzēkņiem īpaši patika izstāde ,,Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”, kur viņi redzēja tehnoloģijas, kādas tika pielietotas pirms viņu piedzimšanas, ar kurām varēja sazināties analogā nevis digitālā vidē.

Audzēkņi arī iegriezās Latvijas Mākslas akadēmijā, apskatīja akadēmijas mācībspēku un studentu izstādi ,,Pagalms”. Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi apmeklēja LMA Metāla izstrādājumu nodaļu, kur ar mācību procesu iepazīstināja mūsu bijušais audzēknis Mārtiņš Pundurs.

Latvijas vadošo metālmākslinieku izstādi ,,Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”, kura iezīmē šī brīža aktualitātes, mākslinieku darbības virzienus un radošos meklējumus Latvijas metālmākslā, jaunieši un pedagogi apskatīja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Izstādē bija pārstāvēti zināmākie metālmākslinieki un viņu jaunākie darbi.

Braucot uz Rīgu, iegriezāmies arī Likteņdārzā, kur iepazinām piemiņas vietas izveides filozofisko un saturisko koncepciju.

 

 

Skolotāja Iveta Ratnika