Mums jauni sadarbības partneri Lietuvā

Pagājušā nedēļā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas pārstāvji apmeklēja Viļņas profesionālās izglītības centru. Mācību iestāde īsteno 21 izglītības programmu, tai skaitā arī Reklāmas un Interjera dizainu. ,,Mūsu uzmanību pievērsa Foto izglītības programma. Viļņas profesionālās izglītības centrā tai ir senas un stabilas tradīcijas, darbojas jau gandrīz 20 gadus’’, norāda RMDV Foto dizaina izglītības programmas vadītājs Leonīds Važnais. Tieši viņam pieder ideja par Viļņas profesionālā izglītības centra apmeklējumu, jo mūsu skolas visi audzēkņi apgūst Foto pamatus, pirmo gada darbojas arī jaunā izglītības programma.

Tikšanās laikā abas skolas vienojās par jaunām iespējām Erasmus+ programmas projektu konkursā. Plānots, ka Viļņas profesionālās izglītības centra Foto izglītības programmas 4 audzēkņi nākamā gada martā un aprīlī būs praksē Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, savukārt mūsu skolas jaunieši mobilitātes praksē dosies uz Viļņu jau šī gada novembrī. Izglītības iestādes ir parakstījušas atbalsta vēstules, abas skolas iesniegs mobilitātes projektus savās aģentūrās līdz šī gada 1.februārim. Pozitīva atbalsta gadījumā ieceres tiks realizētas.

Jāpiebilst, ka Viļņas profesionālās izglītības centrā zinības gūst 940 audzēkņi gan pēc pamatskolas, gan vidusskolas absolvēšanas. Skola strukturāli ir līdzīga mūsu izglītības iestādei. Tādējādi sadarbība starp Viļņas profesionālo izglītības centru un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu iespējama arī citās izglītības programmās.