MAKE-UP REVOLUTION 1.un 2. POSMI

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā divas nedēļas pēc kārtas (25.05.2018. un 31.05.2018.) norisinājās Rēzeknes pilsētas jauniešu radošās meistardarbnīcas “MAKE-UP REVOLUTION”. Abas meistarklases organizēja un vadīja RMDV AP kopā ar skolas 4.k. audzēknēm : Elvitu Muravsku (apgūts profeionālais MAKE-UP kurss Starlet studijā Rīgā) un modeli Mariannu Rjabovu,  skolotājiem Guntu Tjanginsku un RMDV Foto dizaina izglītības programmas vadītāju Leonīdu Važno.  Rēzeknes pilsētas 30 jaunieši vecumā no 14-25 gadiem vēroja un iemēģināja roku svētku un ikdienas grima 2 tēlu transformācijās : Holivudas un Vakara MAKE-UP uzklāšanā. Abu iniciatīvu mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar dekoratīvās kosmētikas uzklāšanas veidiem un paņēmieniem. Darbojoties praktiski, jaunieši iepazinās ar 13 pamatsoļiem MAKE-UP uzklāšanā : Nr.1 Sejas sagatavošanu, izmantojot micelāro ūdeni, Nr.2 bāzes veidiem un to radīto efektu, Nr.3 Tonālo krēmu izmantošanas īpatnībām, Nr.4 maģisko nepilnību nomaskētāju – konsīleri, Nr.5 birstošajiem pūderiem un to krāsu īpatnībām, Nr.6 pareizas uzacu formas veidošanas noslēpumiem un noformēšanas līdzekļiem, Nr.6 konturēšanas paņēmieniem, Nr.7 Acu ēnu veidiem un to uzklāšanu, Nr.8 Eyeliner jeb acu kontūru uzklāšanas līdzekļiem, Nr.9 skropstu tušu un mākslīgo skropstu veidiem, Nr.10 lūpu krāsu toņiem un lūpu balzāmien, Nr.11 vaigu sārtuma uzklāšanas paņēmieniem, Nr.12 MAKE-UP fiksatoriem un, visbeidzot, otiņu veidiem.  Katrs meistarklases dalībnieks varēja izvēlētiem sev atbilstošu grima variantu (Holivudas vai Vakara), patstāvīgi to uzklāt, uzklausot profesionāļa padomus un ieteikumus vai ļaut to izdarīt profesionālim. Pasākuma nobeigumā ikvienu dalībnieku sagaidīja fotosesija profesionāla fotogrāfa skolotāja Leonīda Važnā pavadībā.

Šis projekts tika īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansēja Rēzeknes pilsētas dome, un organizēja Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs.

RMDV AP izsaka pateicību ARPC «Zeimuļs» vadītājai Jevgenijia Kuščai un Jaunatnes lietu speciālistei Eleonorai Ivanovai par sadabrību palīdzības sniegšanā un atbalstu. Tāpat RMDV AP izsaka pateicību  4.k. audzēknēm Elvitai Muravskai un Mariannai Rjabovai, RMDV Foto dizaina izglītības programmas vadītājam Leonīdam Važnajam par meistarklases organizēšanu un vadīšanu.

INFO: RMDV AP konsultante Gunta Tjanginska